Béčko postupuje bez větších potíží do finále
SKC Zruč n.S. RABBIT "B" - Sokol Přezletice "A" 9:4
30.3.2014 10:00 venku
-
    K druhému utkání semifinálové série do Přezletic odjíždělo Béčko posílené hladkou domácí výhrou. Jelikož Áčko už svoje druhé utkání nehrálo, mohla odjet kompletní sestava. Jen Marek Němec se už do auta nevešel :).

Ve čtyřhrách znovu uspěla dvojice Lukášů Kučera-Bleha, tentokrát proti dvojici Vilhelm, Weishaupt. Bohužel Libor Budjač s Václavem Heroutem na dvojici Slunéčko, Hataš nestačili. Ve dvouhrách však už Béčko začalo získávat náskok. Lukáš Kučera porazil 3:0 Roberta Weishaupta, jen o chvilku později vyhrál Lukáš Bleha s Radkem Slunéčkem 3:1. Následovalo pohodové vítězství Libora Budjače s Martinem Hatašem a tak ani nevadilo, že Věra Škopková na rozdíl od včerejšího utkání nepřehrála domácí jedničku Oldřicha Vilhelma. Své druhé dvouhry vyhráli Lukášové shodně 3:1 a Béčko vedlo již 6:2. Následovala další hladká výhra Libora Budjače, tentokrát s Oldřichem Vilhelmem. Poté měla Věra Škopková dobře rozehraný zápas s Robertem Weishauptem. Vedla 2:0 a měla ve třetím setu 2 mečboly, ale ani jeden neproměnila a zápas pokračoval čtvrtým setem. Mezitím na druhém stole vyhrál 3:0 Lukáš Kučera nad Martinem Hatašem a Věra i ve čtvrtém setu měla mečboly, jejichž proměnění by znamenalo devátý bod Béčka a konec utkání. V dlouhé koncovce však neuspěla a v pátém setu už byl domácí hráč lepší. Oslava postupu tak byla za stavu 8:3 prozatím odložena. Ovšem ne na dlouho. Lukáš Bleha sice s Oldřichem Vilhelmem prohrál 1:3, ale současně si Libor Budjač kráčel za dalším hladkým vítězstvím s Robertem Weishauptem. V koncovce třetího setu ještě své spoluhráče mírně napínal, když neproměnil pár mečbolů, ale za stavu 10:8 při svém servisu již byl úspěšný a Béčko mohlo slavit postup do finále.

Ve finále narazí Béčko na vítěze základní části TJ Sadská "C", která v semifinále vyřadila Sokol Týnec n.L. Se Sadskou v základní části Béčko dokázalo vyhrát v kompletním složení na jejích stolech a v domácím prostředí ve značně kombinované sestavě soupeře také trápilo. První dvě utkání finále se hrají o víkendu 12. a 13. dubna.