Céčko vstoupilo do Play Off vítězně
SKC Zruč n.S. "C" - Sokol Čáslav "B" 10:6
22.3.2014 09:00 doma
-
    První jarní sobotu vstoupilo Céčko do Play Off Regionálního přeboru 1. třídy proti Sokolu Čáslav "B". Jednalo se o reprízu finále regionálního přeboru z roku 2012, i když v obou družstvech došlo ke změnám ve složení. Čáslavi se do Áčka posunula dvojice Mirek Cyrus, Honza Lövl a Zruči n.S. do Béčka zase Pavel Jandejsek a Lukáš Kučera. Céčku k tomu ještě chyběl nemocný Zdeněk Jandejsek, který své spoluhráče dorazil alespoň povzbudit. A i díky němu mělo utkání výbornou atmosféru.

Céčko vlétlo do utkání skvěle. Obě deblové dvojice Lukáš Bleha, Viktor Semaník a Marek Němec, Václav Herout porazily své soupeře 3:1 na sety. Zejména výhra druhé jmenované dvojice nad párem Zdeněk Zikmunda, Filip Vančura byla hodně cenná. V nastoleném tempu pokračoval i Lukáš Bleha, který nepřipustil žádné větší komplikace a porazil jedničku hostů Zdeňka Zikmundu 3:0. Bohužel Václav Herout nepředváděl nejlepší hru a Filip Vančura mu nedal nejmenší šanci. Do trháku pak Céčko dostala dvojice Viktor Semaník a Marek Němec. Oba hráli pětisetové zápasy. Viktor dokonce s Danem Širákem už prohrával 0:2 a 4:9, ale vývoj otočil a vyhrál 11:9 v pátém setu. I Marek prohrával 1:2 se Zdeňkem Kořínkem. Stejně jako Viktor zápas otočil a vyhrál "9 v pátym". Hosté se ale nevzdávali. Václav Herout nestačil na Zdeňka Zikmundu a Viktor Semaník sice vzdoroval Filipu Vančurovi více, ale koncovku čtvrtého setu nezvládl a prohrál 1:3. Dvojice Marek Němec a Lukáš Bleha však celkem v pohodě přehrála své soupeře a zvýšila znovu na rozdíl čtyř bodů - 7:3. Viktor poté prohrál s Zdeňkem Zikmundou znovu 1:3 a vypadalo to, že přijde drama. Marek Němec prohrával s Filipem Vančurou po dvou prohraných koncovkách 0:2 a souběžně se Lukáš Bleha hodně trápil s Danem Širákem a také prohrával 0:2. Oba však ztrátu poměrně v pohodě dohnali a hrály se páté sety. Ačkoliv to vypadalo, že Lukáš našel na Dana recept, tak se ke konci ještě všechno dosti zadrhlo. Nevyužil vedení 10:6 a musel nakonec výhru vybojovat až v koncovce. Mára také bojoval s Filipem o každý míček a nakonec vyhrál pátý set 11:9. Za stavu 9:4 měl šanci utkání ukončit Václav Herout. Bohužel Zdenda Kořínek se zbavil své nervozity zázračným lektvarem a měl v koncovkách, které pro Vaška začínali už za stavu 8:8, prvního a druhého setu navrch. Třetí set Vašek ještě získal, ale ve čtvrtém mu utekl začátek a bylo hotovo. Mára Němec odehrál další pětisetový zápas se Zdeňkem Zikmundou. Tentokrát však na vítězství nedosáhl. Stav 9:6 a k dalším pokusům o ukončení utkání nastoupil nejdříve Lukáš Bleha proti Filipu Vančurovi a hned vzápětí Vašek Herout proti Danu Širákovi. Lukáš prohrál první set, ale Vašek mezitím poměrně v pohodě kráčel za výhrou. Na soupeřův anťák si věřil a když mu bylo i nakloněno štěstí, nepřipustil větší komplikace a vyhrál 3:0. Protože Lukášův zápas byl v zápise dříve, tak se dohrával o to, zda bude konečný výsledek 10:6 nebo 10:7. Lukáš vedl 2:1, Filip vyrovnal, ale pátém setu byl znovu lepší Lukáš a udržel tak svoji neporazitelnost.

Vstup do Play Off se Céčku velmi podařil, ale nesmí podlehnout uspokojení. V Čáslavské Alcoholic aréně bude soupeř určitě silnější a dá se očekávat velmi bouřlivá atmosféra. Ve finále před dvěma roky také v domácím prostředí Céčko vyhrálo, ale pak v Čáslavi dvakrát prohrálo a z titulu regionálních přeborníků se radoval soupeř. Druhé utkání se hraje v sobotu 29. března od 9:00 a k dispozici by měli být již všichni hráči Céčka. Pokud by dopolední utkání vyhrála Čáslav, pokračovalo by se od 13:00 rozhodujícím soubojem.