Céčko prolomilo Čáslavské prokletí a postupuje do finále
SKC Zruč n.S. "C" - Sokol Čáslav "B" 9:6
29.3.2014 09:00 venku
-
    Týden po domácí výhře v prvním semifinálovém utkání odjíždělo Céčko k druhému a případnému třetímu utkání do Čáslavi, kde od postupu do nejvyšší regionální soutěže v roce 2011 nedokázalo s místním B-týmem získat v šesti utkáních ani bod. Oproti prvnímu utkání nahradil v sestavě Céčka uzdravený Zdeněk Jandejsek Viktora Semaníka. Domácí naopak povolali Michala Cikána na místo Zdeňka Kořínka.

Obě čtyřhry stejně jako v prvním utkání pro sebe získaly zručské dvojice. Marek Němec a Václav Herout si bez problému poradili s dvojicí Širák, Mundil a Lukáš Bleha se Zdeňkem Jandejskem svedli pětisetovou bitvu s párem Zikmunda, Cikán. Již ve čtvrtém setu měli mečbol, ale neproměnili ho. I pátý set dospěl ke koncovce, kde měli hosté několik mečbolů a asi pátý proměnili. Po prvních dvouhrách vedlo Céčko již 4:0. Lukáš Bleha porazil 3:1 Michala Cikána a Václav Herout přehrál stejně v pohodě jako ve Zruči Dana Širáka. Následoval dlouhý zápas Marka Němce s Filipem Vančurou, během nějž se na druhém stole odehráli hned dva zápasy, ve kterých si obě družstva body rozdělila. V souboji Zdeňků nestačil Jandejsek na Zikmundu a Lukáš Bleha porazil Dana Širáka 3:0. Marek bohužel zápas s Filipem prohrál 2:3 a stav byl z pohledu domácích 2:5.

Následovaly zápasy Václava Herouta s Filipem Vančurou a Marka Němce se Zdeňkem Zikmundou. Vašek vedl 2:1, ale nakonec na Filipa nestačil. Mára napravil svůj předchozí výpadek a Zdeňka porazil. Poté nestačil Zdeněk Jandejsek na Michala Cikána, ale následně pokračoval v dobrém výkonu Lukáš Bleha a porazil Filipa Vančuru 3:2, když v pátém setu dokázal získat od stavu 0:2 deset míčků v řadě a poté proměnil svůj druhý mečbol. Mezitím Václav Herout nestačil na Zdeňka Zikmundu a stav byl pro domácí příznivější 5:7. Mára Němec prohrával s Michalem Cikánem 0:2, srovnal na 2:2 a v pátém vedl 8:3. Bohužel od té chvíle už bodoval jen domácí hráč a získal ještě pro své spoluhráče naději. V podstatě souběžně se hrály další dva zápasy. Zdeněk Jandejsek proti Robertu Mundilovi, který vystřídal Dana Širáka, a Lukáš Bleha proti Zdeňku Zikmundovi. Oba zručští hráči vyhráli 3:1 a mohli tak začít se svými spoluhráči slavit postup do finále.

Protože Céčku stačila k postupu i remíza, skončilo utkání za stavu 9:6. Ve finále Céčko čeká vítěz základní části SKP Olympia Kutná Hora, který si poradil v semifinále se Sokolem Chlístovice také ve dvou utkáních.