ČP: Senzace! Zruč se štěstím zvítězila nad Borovou a přivítá loni extraligový Liberec!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Sokol Borová 5:5 19:18
28.09.2013 15:00 doma
Český pohár 2.kolo
Pavel Škopek
   Sobotní vítězství nad druholigovou Lokomotivou Pardubice znamenalo pro SKC Zruč postup mezi nejlepších 30 týmů Českého poháru a zároveň jednodenní odklad divizní sezóny. Zatímco krajští rivalové o postup do 3.ligy nastoupily ke svým první zápasům, Zruč na svých stolech přivítala nováčka třetí ligy, Sokol Borovou, a to v rámci 2.kola Českého poháru. Domácím tentokrát v sestavě chyběl jak František Herout, tak Daniel Nevřela a vedoucí František Herout z možných náhradníků překvapivě vybral Lukáše Blehu na úkor Libora Budjače. Hosté dorazili zejména bez svého nejlepšího hráče, Davida Marka, který by jen těžko hledal konkurenci. V sestavě však nechyběl Jan Cholínský, středočeský všudybyl a ligový obránce.

Vstup se domácím vydařil nad očekávání, když Petr Uher s Pavlem Škopkem ve své premiérové čtyřhře našli účinný recept na bránící duo Tomáš Křepelka a Jan Cholínský a zvítězili 3:1. Očekávaný úspěch pak hostům přinesl právě Cholínský, který až ve čtyřech setech získal proti Lukáši Blehovi první bod. V napínavém utkání mezi Petrem Uherem a Lukášem Langrem muselo rozhodnout pět setů, ve kterých vytříbený výpadový obranář domácího celku vyzrál nad borováckým ranařem. Zajímavým úkazem byl fakt, že každý z hostujících hráčů hrál s nějakým materiálem. S tím však neměl problém Pavle Škopek, který v prvním svém zápase přejel Křepelku 3:0 a poslal Zruč do vedení 3:1.

Výtečně svůj další souboj rozehrál Petr Uher s Cholínským, když se mu podařilo vyhrát první set a ujmout se vedení v druhém dějství. Smůla v koncovce nakonec dala možnost k obratu zkušenému kouči a hráči v jedné osobě, Cholínskému, který se po této možnosti vrhnul s vervou a zvítězil 3:1. Hosté srovnali hned vzápětí, když Lukáš Bleha nedokázal najít recept na čopujícího Křepelku a podlehl jednoznačně 0:3. Rozhodujícím způsobem se následně zachovala domácí dvojice tahounů, když Pavel Škopek po menším dramatu ve třetím setu porazil Lukáše Langra a Petr Uher s jistotou udolal Křepelku. To již bylo jasné, že se bojuje o každý set... Stav 5:3 pro domácí.

Hosté si v případě nádledujících dvou výher 3:0 drželi náskok jednoho setu, který SKC muselo odvrátit. K tomu dostal příležitost Pavel Škopek v utkání s Cholínským a hned první sadu dokázal získat ve svůj prospěch! Na vedlejším stole nastoupil střídající Libor Budjač s úkolem uhrání jednoho setu proti Langrovi. Libor místní fanoušky pořádně napínal, nicméně ve třetím setu dokázal zvládnout koncovku a rozhodnout utkání! Oba naši hráči nakonec prohráli 1:3, ovšem jejich zisky setů znamenaly pro Zruč vítězství a postup.

SKC Zruč nad Sázavou tak dokázalo zopakovat famózní úspěch z roku 2010, kdy postoupilo mezi nejlepších 20 celků České republiky před druholigové Holice. Tentokrát vítězství znamená postup mezi nejlepších 16 účastníků Českého poháru a v souboji o kvalifikaci do dalších bojů Zruč na svých stolech v sobotu 5.10.2013 přivítá loni extraligový SKST Liberec, který se připravuje na účast v 1.lize. Do Zruče zavítá například Josef Medek, Martin Jahoda, nebo sourozenci Borůvkovi.