ČP: Zruč se debaklu neubránila a s prvoligovým Libercem padla.
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - SKST WARMNIS Liberec 0:10
05.10.2013 17:00 doma
Český pohár 3.kolo
-
   Těsné vítězství v minulém týdnu s Borovou znamenalo pro zručský stolní tenis příslib svátečního utkání v rámci 3. kola proti loňskému účastníkovi extraligy, SKST WARMNIS Liberec. Mezi zbývajícími 18 celky zůstávajících v Českém poháru byl Liberec ve 3. kole nejsilnějším možným soupeřem, a tak si domácí chtěli výjimečný souboj užít. K nim se také přidalo početné domácí publikum, které našlo cestu do Spolkového domu.

V řadách SKC nechyběla pravidelná dvojice, Daniel Nevřela a Pavel Škopek. Vzhledem k omluvě Petra Uhera se na poslední chvíli do své vlastní nominace po měsíční odmlce dostal i František Herout, kterému měl krýt záda Lukáš Bleha. Severočeský favorit zavítal v čistým prvoligovým složení spolu s Josefem Medkem a dvojčaty Borůvkovými. Pod Ještědem zůstal pouze Martin Jahoda.

Po úvodním nástupu přišla na řadu čtyřhra, ve které zpočátku nervózně hrající Nevřela se Škopkem prohrávali s Borůvkovými, ale ve druhém setu startovní horečku částečně překonali a nabídli relativně vyrovnaný duel 1:3.

Úvodní dvouhra mezi Františkem Heroutem a Medkem měla lehký nádech nerozehranosti na straně jedné a vyhranosti na straně druhé. Josef Medek si s domácím kapitánem dělal doslova, co chtěl, a po třech setech ukončil jeho trápení. Vyrovnanější duel se odehrával mezi Danem Nevřelou a Jakubem Borůvkou. Dan mohl sahat po vítězství, ovšem za stavu 1:1 smolně nezvládnul dvě koncovky, když podobný problém měl i Pavel Škopek s Lukášem Borůvkou a povolil tak soupeři zvýšit náskok na 0:4.

Velice sympatický výkon následně předvedl Dan Nevřela, který suverénnímu Medkovi sebral hned úvodní set a rozehřál zručské publikum. Liberecký matador však překvapení nepovolil a zvítězil 3:1. Oproti prvnímu svému zápasu hrál na vedlejším stole vyrovnanější bitvu Fanda Herout s Lukášem Borůvkou. Za stavu 0:2 hráči SKC nepochopitelně přepnulo v hlavě a v dalších dvou setech nedal soupeři šanci. Diváci cítili velkou šanci, kterou následně utnula nejistota Fandy, když za stavu 10:10 zkazil servis a prohrál. Mezitím se o svůj první set snažil i Pavel Škopek a opět k němu neměl vůbec daleko. Ve druhé sadě si s Jakubem Borůvkou vypracoval i několik setbolů, ale téměř na velký set prohrál. Stav 0:7

Jednou z poslední relativně možných šancí na výhru byl zápas Dana Nevřely s Lukášem Borůvkou. Dan zvítězil v první sadě a vypadalo to slibně. Lukáš následně pozměnil taktiku a staršího soupeře svými bloky doslova honil po stole. Zápas rozhodl třetí set, který v koncovce získal liberecký borec a zvítězil 3:1. Menší debakl pak s Medkem neodvrátil Pavel Škopek a utkání uzavřel střídající Lukáš Bleha, který nahradil již unaveného Fandu Herouta. V zápase s Jakubem Borůvkou předvedl slušnou hru a částečně smazal výkonnostní propast.

Navzdory zcela jednoznačnému výsledku 0:10 bylo ve Spolkovém domě k vidění vysoce kvalitního stolního tenisu, který se ze strany domácích v některých zápasech pohyboval i na hranici třetí a druhé ligy. Početná divácká kulisa se bodového zápisu domácích nedočkala, ale i tak bylo sváteční utkání reklamou pro hezký stolní tenis. Z pohledu klubu SKC Zruč nad Sázavou TENNISLINE je umístění v Českém poháru famózním úspěchem s příjemnou možností se reprezentovat na národním poli a před svými fanoušky, kterým děkujeme za podporu.