Dne: 18.01.2013
3.RP: Nabitý pohár v Janovicích se stal skalpem Daniela Nevřely!
   K pořadí třetímu RP dospělých tří regionů se do Uhlířských Janovic sjel ideální počet, 32 hráčů. Účastníci si při sobotním ránu odbyli i představení v krasobruslení, kdy na okolních silnicích Janovic panovala ledovka, a proto také turnaj začal s malým zpožděním. Turnaje se opět zúčastnilo divizní trio SKC Zruče, ke kterému přibyl i vítěz druhého poháru, Ondřej Ženíšek a o kvalitní zápasy rozhodně neměla být nouze.

Fáze skupin připravila několik smrtících soubojů. Nejhůře z nich vyšel sedmý nasazený Jiří Šturc (Sokol Benešov), který nejprve prohrál s nenasazených Lukášem Blehou a Slávkem Králem (Sokol Chlístovice). Naopak štěstíčko si pohlídal čáslavský předesda Dan Širák, který se díky jednoznačné výhře 3:2 a 11:9 v pátém setu nad Markem Němcem protáhnul i se svou muskulaturou na skóre do finále A na úkor domácího Pavla Píchy. Dva jmenovaní aktéři to nakonec dotáhli daleko v útěše, kterou Jirka Šturc bez ztráty sety vyhrál před Petrem Hatalou (Tupadly) a právě Pavlem Píchou.

Ve finále A se objevilo hned 6 zástupců SKC z celkových 16 hráčů. Postupy divizní trojice byly samozřejmostí, ale Lukáš Bleha se s Danem Širákem pořádně zapotil a po prokázání lepších nervů a jistoty ve hře zvítězil 3:1. Překvapivě hladce postoupil i Marek Němec přes Slávka Krále, na kterého prostě umí! Černý Petr pak zbyl na Zdendu Jandejska, který nestačil na čáslavského Míru Cyruse.

Do semifinále se po jednoznačných utkání dostal jak František Herout, Daniel Nevřela, tak Pavel Škopek. V poměru setů 3:0 se k nim připojil i druhý nasazený, Ondřej Ženíšek. V semifinále došlo na vyrovnané a pohledné bitvy. Tradiční souboj Fandy Herout s Danem Nevřelou začal i přes jemu nevyhovující styl soupeře Fanda, když po skvělé hře vedl 2:0! Pak převzal režii i štěstíčko Dan a v pátém setu využil třetího matchpointu. Tréninkové zkušenosti se svým soupeřem využil Pavel Škopek. Díky znalosti jeho soupeře mu nedělal obávaný příjem servisu Ženíška takové problémy a po chybách soupeře si dokázal s mírným překvapením dojít pro vítězství 3:2!

Daniel Nevřela
SKC Zruč n.S.
Počet bodů: 394
Umístění: 1.
Průběžná pozice: 3.
   První set finále napověděl cosi o jednoznačném utkání, když Dan Nevřela vyhrál 11:1, ovšem následně zaváhal a diváci se mohli těšit na drama... K tomu však nedošlo a zkušenější matador si zbytek zápasu bezpečně pohlídal i přes chvilkovou nervozitu v počátku třetího setu. Po třech RP tak máme tři vítěze turnajů a pořadí na špici se začíná pořádně štosovat. O konečném umístění rozhodně až poslední ze série čtyř turnajů, který se uskuteční ve Zbraslavicích a rozhodně o kvalifikaci hráčů na závěrečný TOP 16 v Čáslavi!