Dne: 01.03.2014
4.RP: Serie RP byla zakončena v přátelské atmosféře ve Zbraslavicích!
   K poslednímu čtvrtému turnaji RP dospělých se sjeli hráči z okresu benešovského, kolínského a kutnohorského tentokrát do Zbraslavic. Turnaje se sice nezúčastnil divizní František Herout ani kutnohorský Antonín Faltín, kvalita byla ale i tak více než slušná. Celkem 24 hráčů a 1 hráčku přivítala ráno ve sportovní hale vyprodaná tribuna, a tak mohlo proběhnout slavnostní zahájení, tradiční úvodní foto všech zúčastněných a vyhlášení prvních zápasů na zelené stoly.

Celkem šest skupin se hrálo na šesti stolech a turnaj šel proto velmi rychle. Ondřej Ženíšek hrál téměř nepřetržitě a hned v jeho úvodním zápase ho málem překvapil zručský, dobře hrající, Lukáš Bleha, který nakonec nezvládl pátý set a prohrál tak 2:3. Dana Nevřelu zápasy v základních skupinách bavily jako vždy a řádně si je užíval. Marek Němec po protrápeném utkání s Janem Kasalem si nakonec došel pro vítězství skupiny stejně jako Ondřej Švarc, který si zprvu nevěděl rady se Zdendou Jandejskem, jenž měl velkou možnost postoupit z prvního místa, ale vedení 2:0 nevyužil, a tak se musel spokojit s místem druhým.

Do finále A postupovalo celkem 12 stolních tenistů, z nichž hned polovina byla zástupci SKC. V předkole se nám tak představil Vašek Herout, který se po smolných koncovkách se sázavským Novákem musel s turnajem rozloučit stejně jako Zdenda Jandejsek, který nenašel recept na bránícího Michala Žohu. Po velkém boji mohl jít dále Ondra Švarc, který vyhrál nad Šteflíčkem 3:2 a Lukáš Bleha, který se na postup s Jiřím Hrazdírou také velmi natrápil. Čtvrtfinále přineslo překvapení v podání Marka Němce, kterému zbraslavický vzduch zřejmě svědčil a porazil tak svého kolegu z týmu, Blehiče. Ondra Švarc nastoupil na trápícího se Škopína. Dva sety vyhrál rozdílem třídy, avšak zkušenosti a servis poslaly nakonec dál favorita.

Daniel Nevřela
SKC Zruč n.S.
Počet bodů:
Umístění: 1.
Průběžná pozice: 1.
   V semifinále si bez větších problému poradil Dan Nevřela s Márou, a tak se zraky upjaly na druhý boj o finále mezi benešovským Ženíškem a zručským Škopínem. Stejný zápas svedli hráči již na minulém RP v Janovicích a stejně jako tam byl průběh utkání velmi podobný a do finále po dramatickém pátém setu postoupil opět Pavel Škopek. I finále tak mělo stejné zástupce jako minule a výsledek byl taktéž stejný, Dan Nevřela si po vydřeném prvním setu utkání pohlídal a došel si tak pro vítězství jak v turnaji, tak i v celém bodování RP.

Na závěr turnaje bylo na centr kurt vyhlášeno finále Finále B, ve kterém za silného ohlasu téměř prázdné zbraslavické herny podlehl po obrovském boji Dan Širák 1:3 Petru Hatalovi. Na závěr proběhlo vtipné, tradiční vyhlášení výsledků a předání cen v podání Josefa Břečky.

Nyní je jasná nominace na závěrečný TOP 16, který se bude konat v čáslavské Alkoholic Aréně dne 26.4. Tento turnaj bude mít jako vždy specifickou atmosféru, na kterou se všichni už teď těší. Závěrečný TOP bude velmi silný a bude k vidění mnoho vyrovnaných bojů, kterých se může zúčastnit hned 7 našich svěřenců!

Autor: Pavel Škopek (Škopino)