Dne: 23.03.2015
Skvělá tečka! Tennisline překvapivě vítězí proti Loko Depo a v 3. lize končí na čtvrtém místě!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Depo Liberec :
22.03.2015 10:00 venku
Nevřela Daniel
   Statečná trojice zručských mušketýrů se po noční jízdě v penzionu V Ráji cca 100 metrů od herny svého nedělního soupeře, Loko Depo Liberec, v ranních hodinách sunula ze svých pelechů. Po snídani nakonec zavítali k sousedům Bílých Tygrů Liberec, do herny stolního tenisu aktuálně devátého celku tabulky.

Čtyřhra tentokrát vyšla na výkonnostně lepší dvojici soupeře a postavení v sudých setech Františku Heroutovi a Pavlu Škopkovi očividně nevyhovovala. V pátém setu na otáčce vedla, dokonce po exhibičním úderů pod stolem od Škopina hned 9:4! To bylo však vše, co hoši předvedli a prohráli 9:11… V tu chvíli by nikdo v obrat nevěřil. První kolo singlů pak patřil Zruči! Dan Nevřela v pěti setech vybojoval výhru s Pokorným, když odvrátil i jeden mečbol a Škopino si poradil s Dušátkem! Fanda se následně dostal do výtečné formy s Minářem a po třech rychlých setech dával na 3:3, kvůli stále zlé formě Čínského spoluhráče WO.

Zruč v náporu nepolevila, ba naopak ještě přitvrdila. Dan porazil Dušátka a Škopino zvítězil ve zdánlivě prohraném utkání s Minářem. Fanda opět bez ztráty setu zdolal Svatoše a SKC vedlo o dva body. Dále navázal Dan proti Minářovi a až poté přišla první prohra ve dvouhrách z pohledu našeho celku, a sice když Škopino nestačil na Svatoše. Když ale pětisetová bitva Dana se Svatošem rozhodla o vítězství zručáka, remíza byla opět jistá za stavu 9:6! Škopino se pak proti čopujícímu Pokornému odporoučel ve třech setech, a tak tentokrát rozhodoval Fanda. Ten nastoupil proti Dušátkovi, od kterého v podzimním klání dostal 0:3. Postupně duel dospěl až do pátého setu a zápas si oba hráči velice užívali i s úsměvem. Stav 10:4 pro Fandu pak inicioval rychlý konec utkání, ovšem výrazný úpadek koncentrace vrátil soupeře do hry a Fanda nakonec zvítězil až 12:10. Výhra 10:8!

SKC Zruč nad Sázavou TENNISLINE tak ukončila svou premiérovou ligovou sezónu, ve které se nakonec vyšplhalo až na výtečnou čtvrtou pozici! To je historickým úspěchem oddílu, který mu už nikdo nevezme a za který vděčí nejen hráčům, fanouškům i sponzorům.

Komentář vedoucího Fandy Herouta k poslednímu utkání: „Co na to říct, zkrátka jsme vyrazili s čistou hlavou na výlet do Liberce, smutní z neúčasti Petra Uhera, a nakonec vezeme pět bodů z šesti… Musím říct, že jsme předvedli za stoly výborné výkony a to i navzdory menší motivaci obou celků. Chtěl bych tímto klukům poděkovat a poznamenat, že k finále nám zbývalo opravdu málo, dva body. O postupujícím asi není pochyb, nicméně zbytek startovního pole jsme dost slušně doháněli a byli mu více než vyrovnaným soupeřem, což je z pozice nováčka famózní. Dosud vzpomínám na finálové klání v Divizi, které pro nás bylo ohromně těžké a ted můžeme říct, že to stálo za to a že jsme si to zasloužili.“

Autor článku: František Herout