Tříčlenný A-tým kapituloval v Holicích a ve vyrovnané tabulce ztrácí!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Jiskra Holice 3:10
30.11.2014 14:00 venku
-
   Nedělení duel v Holicích měl představit souboj dvou celků, které do té doby sdílely osmé místo tabulky 3. Ligy skupiny C. Oba mohly být povzbuzeny sobotními výhrami proti Ústí nad Orlicí, resp. Jihlavě, ovšem zatímco domácí nastoupili v kompletní sestavě pěti prvních hráčů soupisky, hosté ze Zruče dorazili nejen bez Daniela Nevřely, ale i Daniela Miffka v počtu třech.

Zručáci se ze začátku mohli přidržet soupeře, ovšem improvizovaná čtyřhra František Herout a Petr Uher po pěti setech nestačili až v samotném závěru na Petra Šimonka a Dominika Bělohlávka. Petr Uher pak rychle prohrál s druhým jmenovaným a krok se pokusil udržet alespoň Fanda, který v prvním klání porazil Jana Mikuleckého. Když zvítězil i Pavel Škopek s Šimonkem, stav byl po skrečích 2:4 a stále mohlo být o co hrát.

Na stole číslo dva pak nestačil Petr Uher na Šimonka a naději mohl hostům vykřesat ještě Fanda Herout. Ten s mladým Bělohlávkem prohrával jasně, 0:2. Utkání však otočil až na 2:2, kdy v pátém setu rozhodovaly maličkosti a nakonec více přály domácímu Dominikovi. Když prohrál i Škopino s Koubkem, utkání již bylo ztraceno… Stav 2:8

Následující duel mezi Heroutem a Šimonkem ještě ovládl náš hráč, ovšem Petr Uher promarnil postupně vedení 2:0, pak 2:1 a 9:7 se střídajícím Lukášem Pečinkou a prohrál v koncovce pátého setu. Škopino pak ve třech setech nestačil na Mikuleckého a prohra 3:10 již byla na stole.

Vedoucí týmu, František Herout, po víkendu hodnotil: „Již včera jsem psal o našich problémech se sestavou. Dnešek je hlavním příkladem. Soupeř byl kvalitní, nicméně hratelný. Kluci nehráli vůbec špatně, ale stoprocentní nasazení to při vstupu do utkání za stavu 0:5 nebylo. Aktuálně sdílíme desáté místo s Pardubicemi. Musíme udělat maximum v každém zápase a já doufám, že se v těch následujících konečně budeme scházet, jelikož bodovat se dá opravdu s každým. Ostatní výsledky jsou tomu důkazem.“