Dne: 08.03.2015
Poslední představení na domácích stolech se nevyvedlo. Tennisline přerušil sérii osmi výher na domácí půdě.
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Jiskra Holice 5:10
08.03.2015 10:00 doma
Petr Uher
   Poslední soupeř SKC, který tuto sezónu zavítal do Zruče, byl z Holic. Hosté dorazili v plné sestavě s Bělohlávkem, Šimonkem, Mikuleckým a Koubkem. Domácí se krom Dana Nevřely museli obejít i bez Dana Miffka.

Čtyřhry o tomto víkendu nebyly zručskou silnou stránkou. Debl Herout-Škopek si proti nejlepší dvojici soutěže, Bělohlávkovi s Šimonkem, takřka ani neškrtl. Blehič s Petrem se proti Koubkovi s Mikuleckým sice dostali do zápasu, ale příliš pozdě a podlehli tak 1:3.

První sada byla pro domácí černou můrou. Fanda vedl vyrovnané klání s Bělohlávkem, ale hostující mladík byl o krok napřed a v pátém setu zvítězil. Bejk vyzval Šimonka, kterého v první sadě zaskočil a vyhrál ji. Další hry už však patřily holickému. Blehič mohl zazářit hned v prvním utkání proti Koubkovi. Jeho spiny padaly na stůl z levé i pravé strany. Dokázal otočit dvě nepříznivé koncovky a dovedl zápas do pátého setu, kde na zkušeného ligistu nestačil. Škopíno rozehrával s Mikuleckým a opět se celý zápas trápil. Blok v hlavě mu neumožnil dostat se do své hry, a tak musel po špatném výkonu odcházet s porážkou. Stav 0:6.

Až druhé kolo přineslo domácím body. Bejk ukázal usměvavému Bělohlávkovi, co je to spin anťákem a po neuvěřitelné fazóně útočných úderů si připsal svůj největší skalp této sezóny! Blehič se se zkušeným Šimonkem dokázal dvakrát dostat do koncovky, ale ani v jedné nezvítězil, celkově tak podlehl 0:3. Škopíno si chtěl napravit reputaci s Koubkem, ale ani v tomto zápasu mu nebylo přáno resp. sám si to nepřál. Pavel se sice pomalu do zápasu dostával, i tak však vyhrál o set méně než soupeř – 2:3. Feri zakončoval sérii s Mikuleckým a opět dokráčel ledabylou hrou až do koncovky pátého setu. V ní bez většího úsilí vyhrál „s přehledem“ 11:9! Stav 2:8.

Třetí rundu začínal zaskakující Blehič proti domácí jedničce Bělohlávkovi. S mladíkem dokázal držet hru, nicméně padl 0:3. Škopíno se střetl s pro něj příjemným stylem Šimonka, kterého po třech těsných setech porazil 3:0! Fanda ani ve svém posledním zápase nepředvedl bojovný výkon, ale i tak mu to na Koubka stačilo. Po zápase plném exhibičních kousků si došel pro bod za výhru 3:1. Bejk měl dnes velkou smůlu, co se pásky týče. Balónky padaly přesně tak, jak si nepřál. Né nadarmo se Petrovi ale říká Bejk! Petr se s Mikuleckým trápil, prohrával 1:2, ale to holickému hráči nestačilo. Zápas došel až do pátého setu, kde Bejk ještě prohrával, ale vše se v dobré obrátilo a náš bojovník zvítězil! Mezi tím ale nestačil po třech vyrovnaných setech na Bělohlávka Pavel a hosté se mohli radovat z výhry na zručských stolech.

Fanda Herout na závěr utkání komentoval: "Dnes jsme nezvládli vstup do utkání a to bylo rozhodující. Je znát, že v zápasech již téměř o nic nejde, DTJ je jasným favoritem a trojice sestupujících už bez ohrožení na naše pozice. Mrzí snad jen ztráta série 8 vyhraných domácích zápasů v řadě. Výborný výkon předvedl tento víkend Petr Uher, který vybojoval skvělé skóre 4:2 a to ani v prohraných mačích nebyl ztracen. Stále mě mrzí fakt, že nehraje ve stabilní sestavě jako naši soupeři, protože pak by měla sezóna jiný náboj v každém utkání a nejen v těch "povinných". Tímto alespoň děkuji fanouškům, které jsme v posledních domácích zápasech pohostili uzeninou z Rabbitu. I oni nám dopomohli v aktuálně nejhůře sedmé příčce ve 3. lize."

Autor článku: Pavel Škopek