Nekompletní celek Tennislinu se favorizovaného Jablonce nezalekl a překvapivě zvítězil!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Bižu Jablonec n. N. 10:4
08.02.2015 10:00 doma
Odkaz:
Hráč zápasu:
Tomáš Herout
   V neděli ráno dorazila do Spolkového domu Bižuterie Jablonec. Hosté postrádali Šilhána, kterého zastoupil Louda. To domácí měli se sestavou mnohem větší problémy. Dan Nevřela nemohl nastoupit ani do tohoto utkání, navíc během noci onemocněl Daniel Miffek. Do sestavy se tak rychle zapojil Tomáš Herout. Tato čtveřice se tak navíc postarala i o ‘‘křest‘‘ nových dresů.

Utkání začalo tradičně čtyřhrami, v nichž byli ze začátku lepší hosté. Na obou stolech vedli 2:0, ale SKC ztrátu začalo stahovat. Debl Uher-Herout T. nakonec vyhrál 3:2 nad Bradáčem s Loudou. Škopíno s Fandou ale svůj obrat nedotáhli do konce, vedli sice 7:3 v pátém setu, jenže to jim bylo málo. Stav 1:1.

Dvouhry otevřel Fanda se Šváchou a Petr s Radkem Rosem. První duel dospěl až do pátého setu, kde nakonec zvítězil hráč Zruče. Petr na Roseho nestačil a stav byl opět vyrovnaný. Dále nastoupil Tomáš proti Bradáčovi a zraky přítomných diváku se upřely na tento zápas. Náhrada z B-týmu neměla z favorizovaného Bradáče žádný respekt a po krásné hře se celý Spolkový dům radoval z vítězství 3:2. Škopíno si poradil s Loudou a stav byl 4:2 pro Tennisline.

Ani ve svém druhém zápase nenašel Bejk recept na hru soupeře a podlehl tak Šváchovi. Tomáš se snažil navázat na předešlé vítězství, ale nepříjemná hra Roseho byla v danou chvíli nad jeho síly. Škopíno narazil na Bradáče, do zápasu vstoupil úspěšně, ale zkušený soupeř se nevzdal ani za stavu 0:2, dotáhl zápas do pátého setu, kde měl nakonec více štěstí hráč v zručském dresu. Fanda nezaváhal proti Loudovi a SKC vedlo již 6:4.

V třetí sérii, která byla také poslední, Zruč excelovala. Tomáš si svou premiéru ve třetí lize opravdu užil, Švácha si s jeho hrou rady nevěděl a po vítězství 3:1 se Zruč opět radovala z tohoto nečekaného vítězství. Rozjetý Škopíno si dále poradil i s nepříjemným Rosem, Fanda i přes ztrátu úvodního setu zvládl těžký boj s Bradáčem a zvítězil 3:1 a desátý bod přidal Bejk, který měl svůj zápas s Loudou pod kontrolou. To znamenalo fascinující vítězství 10:4!

Nečekaná výhra tak zajistila Zruči téměř jistou záchranu, když na sestupové pozice má nyní náskok osmi bodů. Za vyzdvihnutí stojí zejména výkon Tomáše Herouta, který porazil hned dva hráče silného Jablonce a výrazně tak přispěl na tomto senzačním vítězství. Za čtrnáct dní zavítá Tennisline na půdu poslední Jihlavy, kde se pokusí získat další tři body a zajistit si tak definitivně klidný konec sezóny.

Nadšený byl z víkendu i vedoucí družstva, František Herout: „V sobotu jsme odvedli velice dobrou práci a téměř dle plánu se složili na důležité vítězství, které nás mělo nasměrovat k záchraně. Přes noc nám odpadl Dan Miffek, což pro nás byla na první dojem obrovská ztráta čtyř až třech bodů. Za něj do sestavy naskočil poprvé ve své kariéře Tom a odvedl famózní výkon. Rozhodující pro nás byl můj první zápas, Tomášův výkon a následně i poměrně klidnější výstup Škopina, který se po úvodním zápase dostal do svého tempa. Klobouček zaslouží i Petr, který měl problémy se zády a klání s Loudou zvládl bez problému. Ukázali jsme fanouškům bezvadný napjatý duel, který jsme si užili všichni. Pět kol před koncem máme náskok v podobě čtyř zápasů! To je pro nás skvělá zpráva, stačí nám ještě jednou vyhrát a záchrana by nám neměla uniknout.“

Autor článku: Pavel Škopek