V Jaroměři se Tennislinu nedařilo a v těžkých podmínkách podlehl.
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Dvůr Králové-Jaroměř 5:10
01.11.2014 14:00 venku
-
   V sobotu kolem poledního vyrážel tým Zruče na utkání do Jaroměře, odkud ho čekal nejdelší přejezd mezi dvojičkami a to až do Jablonce. SKC postrádalo tahouna Miffka, soupeř nesoucí nejdelší název v soutěži rozehrál utkání s Miroslavem Foffem mladším, kterého po první dvouhře střídal Slavík a tým byl pak kompletní.

Utkání odstartovalo klasicky čtyřhrami. Dvojice Nevřela-Uher dobře vstoupila do zápasu, rozdílem třídy vyhrála první set, ale to bylo z jejich strany vše a podlehla Hrycíku s Foffem st. 1-3. Druhý pár Škopek-Herout si ve čtyřhře vedl bravurně a po hladkých třech setech odcházel na lavičku s prvním bodem.

S rozehráním dvouher se šance na vítězství Zruči bohužel vzdalovaly. Franta Herout sice dokázal porazit Foffa ml. 3-1, na vedlejším stole ale se svoji hrou bojoval Škopíno, který nakonec s Rýglem neuhrál ani set. Ani Danovi se příliš nedařilo, Hrycík využil domácího prostředí a dokázal našeho zkušeného matadora udolat 3:1. Petr Uher také nezačal dobře, po dvou smolných koncovkách nakonec s Foffem prohrál 0:3. Stav 2:4.

Ve druhé sadě přišlo navýšení vedení domácích. Nejprve Fanda nestačil na Rýgla a podlehl 0:3. Škopíno také nepodal optimální výkon a s dobře hrajícím Hrycíkem, prohrál 1:3. Třetí bod Zruče tak přidal až Dan, který si zápas s Foffem st. pohlídal a zvítězil 3:1. Na 7:3 pro domácí zvyšoval střídající Slavík, kterému hra Bejka evidentně seděla.

Ani ve třetí rundě obrat nepřišel, Frantovi na výhru nestačil ani první vyhraný set a vysoké vedení v druhém, nakonec prohrál 1:3. Malou naději pro hosty přinesl Škopíno s Danem. První jmenovaný si po soustředěném výkonu poradil s Foffem st. a Dan si dal pozor na koncovky a Slavíka porazil rovněž 3:0. Už to vypadalo, že zmiňovaný obrat přijde, ale bohužel. Bejk se dlouho tahal s útočným Rýglem, ale nakonec vedení v pátém setě neudržel a prohrál ho 12:10. Frantovi herna v Jaroměři neseděla podobně jako všem Zručákům, Foffovi podlehl překvapivě snadno 0:3. Stav byl rázem 5:10 a Škopíno se Slavíkem zápas už nedohrál.

Výsledek 5:10 vypadá příliš krutě, nicméně je to porážka a ta dnes žádnou chválu nezaslouží. V konci to chvíli vypadalo, že by se ještě mohlo hrát alespoň o bod, ale nakonec se k tomu nedostalo. Herna v Jaroměři byla specifická a nikdo z barev SKC se s ní nedokázal vyrovnat tak, aby domácím hráčům vzdoroval. Po nevydařeném sobotním odpoledni tak čekal před trojicí Škopíno-Franta-Dan dlouhý přesun do Jablonce, kde byl na programu společný večer a nocleh.

Autor článku: Pavel Škopek

1,5:3 Profil