SKC zvítězilo v Jihlavě a získalo téměř jisté udržení 3. ligy pro příští sezónu!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - SK Jihlava 10:5
21.02.2015 13:30 venku
Miffek Daniel
   O víkendu se hrál pouze jediný zápas a zručský kádr se vydal opačným směrem, než jindy jezdívá, a to na jihovýchod, do Jihlavy. Tennisline vyrazil na Vysočinu v plné sestavě, jen bez Dana Nevřely. Domácí byli přítomni v hojném počtu pouze bez Daniela Bárty a nakonec se za zelené stoly postavila čtveřice Smola, Doležal, Vondra a Zobač.

Čtyřhry patřily hostujícím hráčům. Ti trochu pozměnili složení, když Fanda Herout nastoupil s Danem Miffkem a Pavel Škopek s Petrem Uherem. První jmenovaní prokázali svou kvalitu, když ve třech setech deklasovali Zobače se Smolou. Duo Škopek-Uher sice první set nedohrálo úspěšně, ale v dalších třech sadách dokázali, že spolu debl hrát umí a i svůj druhý společný zápas v této sezóně vyhráli.

Dvouhry rozehrála zručská jednička, Dan Miffek, proti střelci Vondrovi. Vondra šel do zápasu s velkou chutí, ale proti hráči s německými zkušenostmi moc šancí neměl. První set sice vyhrál jihlavák, pak už na kurtu dominoval náš hráč a po zodpovědném výkonu vyhrál 3:1. Na vedlejším stole zápolil Fanda s Doležalem, kdy bojovný domácí mladík v koncovce třetí sady otočil stav 8:10 a nakonec i celý zápas. Dále nastoupil Škopíno proti Zobačovi. Našemu zástupci rotované obloučky neseděly a bod tak připadl Jihlavě. Na vedlejším stole svedl Bejk se Smolou zápas materialistů, kde po pestré hře zvítězil Smola a vyrovnal skóre na 3:3.

Druhá runda začala jednoznačným zápasem. Dan Miffek vyzval Doležala a ukázal, proč patří v této soutěži k absolutní špici. Mladého bojovníka přehrál ve třech setech a mohl od stolu odcházet s pocitem dobře odvedené práce. Fanda Herout čelil zkušenému Zobačovi, který byl po prvním zápase v ráži a nekazil takřka žádné balóny. Ani tento stav nestačil na našeho borce, který se po dvou prohraných setech vzpamatoval, utekl z mečbolu, zkoncentroval, uklidnil a po úspěšných kontratopspinových výměnách zvítězil 3:2. Škopíno se v zápase se Smolou pomalu dostával do hry, i když jeho zápas doprovázely laciné chyby. Nicméně domácí hráč podal dobrý výkon a vyhrál. Bejk pak ukázal Vondrovi, že zápas se dá vyhrát i obranou a po několika ostrých čopech zvítězil 3:0.

Třetí runda začala soubojem dvou zkušených borců. Našemu Danovi se postavil exprvoligový Zobač. Dan využil Zobačovy nejistoty a zvítězil první dva sety. Pak se hra proměnila spíše v exhibici, kdy si oba hráči zápas užívali a nebyli sami. Zraky přítomných diváků jistě stolní tenis na vzdálenějším stole potěšil, zejména pak hosty, protože zručský reprezentant zvítězil ve čtyřech sadách. Franta ve svém třetím zápas narazil na sendvičového Smolu a zase ho zápas stál několik vrásek. Nicméně vztek našeho hráče spíše povzbuzuje, a tak ani nepříznivý vývoj čtvrtého setu za stavu 1:2 a 1:6 neznamenal pro Smolu vítězství, nýbrž pátý set a šňůru balónu v podání Feriho. Další zápas vedl Škopíno s Vondrou a konečně se mohl blýsknout. Po několika dobrých blokařských zákrocích si došel pro vítězství 3:0. Poslední zápasy rozehrál Bejk s Doležalem a Dan se Smolou. Zatímco Dan si zápas s napůl bránícím Smolou užíval a bavil diváky a po rychlých třech setech zvítězil 3:0 a tím navíc rozhodl o zručském vítězství v dnešním zápase, Bejka čekaly dlouhé sety se spinujícím Doležalem. Bejk dřel a dostal se do vedení 2:1 a 9:6. Domácí zvolili timeout, který mladíkovi pomohl a čtvrtou sadu získal ve svůj prospěch. Vzhledem k vítězství a pokročilé hodině Bejk do pátého setu nenastoupil, čímž nakonec upravil konečné skóre na 10:5 pro Zruč!

Když navíc SKST Liberec uhrál s Loko Depo pouze remízu, Tennisline si definitivně zajistil účast v třetí lize i pro nadcházející sezónu! Sérii úspěchů kvitoval i kapitán hostů, Fanda Herout: „Čtyřhry nám dnes vyšly bezvadně. Já jsem u stolu spíše pospával, ale se štěstím se protrápil ke dvou bodům. Zase nás podržel spolehlivý výkon Dana Miffka a nutný doplněk v podání Škopina a Bejčka. Čtyři kola před koncem jsme zachránění, v což bych po úvodních sedmi zápasech soutěže neodhadoval. Výtečná série, kterou jsme ovšem rozjely, nás poslala málem i do boje o závěrečné Play off. Uvidíme, jak se vyvrbí zbylé čtyři klání, které se budeme snažit hlavně užít s klidem, který jsme minimálně po polovinu sezóny postrádali.“

Autor článku: Pavel Škopek

4,5:0 Profil
2,5:1 Profil