Premiéra Tennislinu ve třetí lize se vydařila hráčům na výbornou a z Pardubic odvážejí tři body!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Lokomotiva Pardubice 10:3
04.10.2014 14:00 venku
-
    K prvnímu kolu třetí ligy skupiny C zavítala Zruč na půdu Lokomotivy Pardubice. Hosté postrádali Dana Nevřelu, který je v Paříži, jinak dorazili kompletní. Pardubice se musely z úvodu obejít bez Pavla Kuchty, který přijel až po dvou odehraných seriích.

Čtyřhry k průběhu utkání moc nenapověděly, úspěšná čtyřhra z divize, Herout-Škopek, si bez větších problémů poradila s dvojicí Rázek-Drvota. Na druhé straně ale nestačila nově vzniklá čtyřhra Miffek-Uher na dobře hrajícího Bělohlava s Hájkem.

Jako první vstoupili za stoly na dvouhry Franta s Muffem. První jmenovaný s Hájkem musel bojovat, nakonec však zápas zvládl a zvítězil 3:0. Dan Miffek měl průběh hladčí, bránící Rázek na našeho zkušeného hráče recept nenacházel a Zruč šla do vedení 3:1. Druhý bod domácích zařídil Miroslav Drvota, který ve dvou setech dokázal otočit čtyřbodovou ztrátu a nakonec nad Škopínem vyhrál 3:0. Petr Uher na vedlejším stole dlouho bojoval s Bělohlavem, byl na dobré cestě za vítězstvím, nakonec se však musel v pátém setu smířit s porážkou 2:3.

Druhá runda už byla ve zručské režii. Muff porazil Hájka, Fanda po dobrém výkonu zdolal Drvotu, Škopíno po bídném začátku s Bělohlavem se dokázal dostat do hry a o vítězství rozhodl se štěstím v koncovce pátého setu. Sérii uzavíral Bejk, který nedal šanci Rázkovi. Stav 7:3.

Třetí kolo dvouher Tennislinu vyšlo, na 8:3 zvyšoval Muff po pohledném výkonu s Drvotou. Proti Škopínovi nenastoupil Rázek, ale střídající Kuchta, kterému rychlý vstup do zápasu nevyšel a prohrál 0:3. Na vedlejším stole se mezitím konal dlouhý „mač“ na pět setů mezi Fandou a Karlem Bělohlavem, který dnes absolvoval již svůj třetí zápas s využitím všech sad. Fanda se zprvu trápil, ale pátý set již patřil našemu svěřenci a první vítězství Zruče v ligové soutěži bylo na světě! Na vedlejším stole už zápas nedohrál Petr Uher s Hájkem.

SKC Zruč tedy vítězí v Pardubicích 10:3 a družstvo může být se svým výkonem spokojeno. Zítra však čeká naše hráče těžký zápas v Kolíně, kdy se budou muset obejít navrch bez Dana Miffka, který dnes ukázal, že je pro Zruč velmi kvalitní posilou. Úkol v podobě zisku tří bodů za tento víkend je každopádně splněn a doufejme, že vítězná atmosféra v týmu bude i zítra po zápase s Kolínem!

Autor článku: Škopek Pavel

3,5 : 0 Profil