Dne: 13.12.2014
Áčko před domácími fanoušky předvedlo výborný výkon proti osmému celku z Liberce!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - SKST Liberec "C" 10:3
13.12.2014 14:00 doma
František Herout
   A-tým se po minulém týdnu, kdy sice přehrál Ústí nad Orlicí, ale padnul v Holicích, strachuje na devátém až desátém místě třetiligové tabulky. Jeho soupeřem byl tuto sobotu celek pohybující se na osmé pozici a to s rozdílem pouhého bodu, SKST Liberec „C“. Zatímco domácí Zruč nastoupila v plné sestavě jen bez Petra Uhera, Liberec přijel bez svého nejlepšího hráče, Tomáše Smejkala.

SKC začalo přímo báječně, kdy potřetí v sezóně dokázalo vyhrát obě čtyřhry stejně jako proti Jihlavě. Velice důležitý krok k tíženému vítězství pak udělal František Herout a Daniel Nevřela. Zatím co Dan nastoupil v plném odhodlání proti Františku Mejsnerovi, dokázal otočit ve třetím setu nepříznivý stav 5:9 a zvítězil ve třech koncovkách 3:0, Fanda utíkal z lopaty soupeři hned dvakrát. Proti Jiřímu Kodýmovi otočil ve druhém setu stav 8:10 a v tom čtvrtém pak 7:10. Tyto dvě koncovky pak rozhodly o konečném vítězství domácího hráče 3:1. Pavel Škopek bojoval v dlouhém duelu s Danielem Salomonem, ovšem v pátém setu mu soupeř utekl z vedení 9:8 a po třech nepovedených míčích v zápase podlehl. Jistotu na 5:1 pak připsal na účet Zruče Dan Miffek vítězstvím s Davidem Řípou.

Před Danem Nevřelou stál silný soupeř v podobě Kodýma. Set co set se hráči tahali v koncovkách a v té poslední, páté dokázal zvítězil Dan! Když pak Škopino dokázal rozhodit spinujícího Mejnara, byl stav utkání již 7:1! To se početnému publiku pochopitelně líbilo a na náladě mu nezkazila ani nečekaná prohra Dana Miffka se Salomonem. Fanda totiž nedal moc šancí Řípovi a po vítězství 3:0 přisunul pomyslný šálek z body blíž k domácím. Když Škopino nestačil na flipového Kodýma, byl stav 8:3.

Následující dva zápasy míchaly dalším vývojem sobotního boje. Dan Miffek promarnil vedení 2:0, následně i 2:1 a 10:7 s Mejsnarem, ale v pátém setu naštěstí soupeře v koncovce přemohl. Fanda Herout pak dokázal vyhrát dlouhý první set s rozjetým Salomonem 15:13 a po velice dobrém výkonu uzavřel utkání do konečné podoby 10:3!

Kapitán na konci duelu komentoval: „V našich řadách zavládla spokojenost a úleva, protože jsme tento zápas opravdu potřebovali vyhrát. K dokonalosti už chybí jen návrat Petra Uhera na zelené stoly, zlepšení psychiky a nálady Škopina, udržení si stávající formy a stabilizace sestavy. To by pak znamenalo téměř jistotu bodů. V neděli se možná budeme muset obejít bez Dana Miffka, a proto můžeme jen překvapit.“

Autor článku: František Herout

3,5:0 Profil