Dne: 07.03.2015
Při poděkování divákům si SKC poradilo s Ústím a Dan Miffek čtyřikrát zvítězil 3:0!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - TTC Ústí n. O. 10:4
07.03.2015 14:00 doma
Daniel Miffek a Petr Uher
   SKC má jistou účast ve třetí lize i pro následující ročník a za tento fakt chtěla také poděkovat svým věrným fanouškům. Ve spolkovém domě bylo tak při odpoledním zápase proti Ústí n/O. připraveno občerstvení v podobě „švédských stolů“ a piva zdarma. Domácí nastoupili v kompletní sestavě pouze bez Daniela Nevřely, který se nedostal z práce. Ústí přijelo v tradiční sestavě a zápas v příjemné atmosféře mohl začít.

Deblové dvojice domácí postavili stejně jako v Jihlavě, ale štěstí to tentokrát nepřineslo. Franta s Danem nestačili na Čopiána s Janákem a Pavel s Petrem podlehli Hodasovi s Kaplanem.

Jenže mohlo být ještě hůř. Fanda se s Čopiánem trápil a v prvním setu musel otáčet ztrátu 7:10. To se mu povedlo, jenže v druhém setu ho čekal stav 5:10. I to ale Čopiánovi nestačilo a po hladkém třetím setu zvítězil Fanda 3:0. Bejk na vedlejším stole čelil spinům Janáka a v prvním setu také hodně prohrával, ale ústeckému hráči nestačilo ani vedení o čtyři balónky. Bejk se dostal do vedení 2:0, ale bojovný soupeř se nevzdal. Dotáhl zápas do dramatické koncovky pátého setu, kde po několika dlouhých výměnách vyhrál náš „dříč“ a stav byl srovnaný na 2:2. Škopíno začínal s Hodasem a vstup do zápasu se mu povedl na jedničku. Střelec Hodas neměl svůj den a Škopíno toho využil. Po rychlých setech vedl 2:0 a vypadalo to na jednoznačný zápas. Stolní tenista z horského města se ale dostal do ráže a třetí sadu získal taktéž za velice krátký čas. Čtvrtá sada ale patřila Pavlovi – konečný stav 3:1. Jako poslední vstoupil do své dvouhry Dan, který začínal se sendvičem mladého Kaplana. Na našeho nejlepšího hráče si ale hned tak někdo nepřijde a Kaplan to pochopil velmi brzy. Po hladkých třech setech se Dan dopracoval k vítězství. ;

V druhé sadě získalo Ústí své poslední body. Čopián se střetl s Bejkem, který byl rozjetý ještě ze zápasu s Janákem a získal opět úvodní dvě sady. Pak se ale ústecký zkušený hráč dostal do svého a zápas postupně začal otáčet. Bejk dřel a dostal se k mečbolu, ale to mu bohužel bylo málo a v koncovce stejně podlehl. Škopíno nastoupil proti Janákovi a od začátku měl problémy. První sadu nakonec otočil, ale v druhé podlehl. Nakonec se náš hráč dostal do vedení 2:1 a 4:1, soupeř si vzal time-out a pak ukázal svou sílu. Se svým nepříjemným servisem nakonec dokráčel do koncovky páté sady, ve které uhrál jako první jedenáctý bod. Pak už následovaly body pro Zruč. Dan s tejpy na zádech a krku se mladého střelce Hodase nezalekl. Svou hrou tuto soutěž převyšuje, a tak mohl svým výkonem bavit přítomné fanoušky. Jeho zápas trval opět pouze tři sety, které získal třikrát poměrem 11:7. Sérii uzavíral Feri s Kaplanem. Kaplan byl plný chuti a chtěl urvat další bod pro hosty. Franta byl celé odpoledne v přesvědčení, že mu to nejde a tento blok se v jeho hře projevoval. Oba hráči za stolem se tahali a zápas došel až do pátého setu, kde se Franta probudil a našel svou „odhozenou formu“. Pátý set s přehledem získal a posunul utkání na 6:4.

Škopíno se po prohře s Janákem došel nadýchat čerstvého vzduchu a dobýt se energií ze sluníčka, které ve Zruči zpříjemňovalo celý den. Do zápasu s Čopiánem vstoupil odvážně a zvítězil první set. To netrvalo dlouho a soupeř se také dostal ke své moci. Zápas nakonec dokráčel do pátého setu, po kterém byl Škopíno rozhodně ten veselejší. Dan se dnes rozhodl neztrácet čas. I svůj třetí zápas tentokrát proti Janákovi zvládl ve třech setech a opět se nedostal ani do koncovky! Unavený Franta vyzval Hodase a první sadu prohrál. Navrch únava a otrávení Fandy hrálo Hodasovi do karet, ale ne dlouho. Franta ví, kdy má zabrat, což dokázal již nesčetněkrát a tento zápas nebyl výjimkou – výhra 3:1! Bejk sehrál třetí zápas s Kaplanem. Petr by nejraději hrál pouze tři sety, ale to mu dnes nebylo přáno. I jeho poslední zápas dospěl až do pátého setu, kde po hektické koncovce nakonec zvítězil a mohl se radovat! Mezi tím však stihl svůj čtvrtý zápas odehrát náš levák, který opět odmítl prohrát jedinou sadu. Třemi sety deklasoval Čopiána a svůj poslední zápas v této sezóně na domácí půdě si opravdu vychutnal!

Kapitán domácích Feri zápas nakonec oslavil slovy: "Čtyřhry nám dneska absolutně nevyšly a začátek zápasu mohl být pro soupeře turbulentním vstupem. Rozhodující ve většině zápasů je fakt, že se můžeme opřít o výkony skvělého Dana Miffka! Výborně navíc zahrál i Petr Uher, jehož výkon nemůžeme opomíjet. Škopino si uhrál svou roli a dle mého názoru podal dobrý výkon. Já jsem měl v utkání dost štěstí v koncovkách a po fyzické i psychické únavě mi soupeři darovali tři body. Jsem rád, že jsme dokázali urvat toto oslavné vítězství, dali divákům alespoň malou ochutnávku pultu z RABBITU a klenotu z Velkých Popovic. Zítra se budeme snažit o překvapení proti Holicům, což by byla již třešnička na dortu v této sezóně."

Autor článku: Pavel Škopek