Béčko zvládlo první utkání Play Out v Mladé Boleslavi
SKC Zruč n.S. RABBIT "B" - AŠ Ml. Boleslav "D" 10:7
28.3.2015 15:00 venku
-
    O posledním březnovém víkendu vstoupil B-tým do nadstavbové části soutěže o udržení v KS 1. třídy. V základní části skončilo Béčko na 10. místě a v prvním kole nadstavby mělo za soupeře devátý celek základní části AŠ Mladá Boleslav "D". První utkání se hrálo na stolech lepšího družstva a tak v sobotu 28. března zajíždělo Béčko do Mladé Boleslavi posílené o Františka Herouta, který byl druhým nejlepším hráče Áčka ve třetí lize. Domácí zase na Play Out posílil Martin Fuka, který v základní části většinou nastupoval v divizi.

V úvodních čtyřhrách si obě družstva body rozdělila. Bratranci Heroutovi sice prohráli první set s dvojicí Fuka, Franc, ale pak již zápasu dominovali. Naopak Lukášové Bleha a Kučera si s hrou dvojice Niems, Pácha neporadili vůbec a prohráli 0:3. Vyrovnané bylo utkání i nadále. V první rundě podle očekávaní porazil František Herout Robina Páchu 3:1, bohužel Lukáš Bleha si neporadil s nepříjemnou hrou Dušana Niemse. Poté porazil Tomáš Herout Pavla France a Lukáš Kučera měl velice dobře rozehraný zápas s Martinem Fukou. Vedení 2:0 na sety mu však nestačilo a domácí hráč ziskem tří setů v řadě zajistil domácím třetí bod.

Následně se velmi trápil s Dušanem Niemsem i František Herout, ale pátý set si pohlídal a zvítězil 3:2. Domácí odpověděli, když Pavel Franc vyhrál pětisetový souboj nad Lukášem Blehou a Martin Fuka porazil 3:1 Tomáše Herouta. Srovnání na 5:5 zařídil Béčku Lukáš Kučera, který porazil 3:2 Robina Páchu. Ve všech setech měl Lukáš navrch, ale bohužel dva nezvládl v koncovce dohrát. Naštěstí pátý set už byl jednoznačnou záležitostí. Ještě během tohoto zápasu stihl na druhém stole zvýšit na 6:5 František Herout, který bez ztráty setu přehrál Pavla France. Stejně rychle prohrál Lukáš Bleha s Martinem Fukou a stav byl 6:6. Další dva zápasy přinesly zajímavé zvraty. Na prvním stole se zdálo, že Lukáš Kučera po prohraném prvním setu nalezl na Dušana Niemse účinnou zbraň. Otočil na 2:1 ve svůj prospěch a vedl i na začátku čtvrtého setu. Bohužel soupeř se chytil, čtvrtý set otočil a získal i ten rozhodující. Na druhém stole naopak Tomáš Herout prohrával 0:2 s Robinem Páchou. Dokázal ale srovnat na 2:2 a pátý set dospěl až do koncovky. Oba hráči měli několik mečbolů a nakonec byl šťastnější Tomáš, který ten svůj za stavu 15:14 proměnil. Během těchto zápasů bylo v jednu chvíli totálně vyrovnané skóre: Na zápasy 6:6, oba zápasy na sety 2:2 a jeden 7:7, druhý 13:13.

Před poslední rundou byl tak stav 7:7. V souboji jedniček František Herout ztratil s Martinem Fukou první set a i ve druhém to ze začátku nevypadalo dobře. Naštěstí hru zpřesnil, set vyhrál a další dva již byly jednoznačně v jeho režii. Minimálně remízu zajistil Béčku Lukáš Bleha, který Robinu Páchovi připravil další prohru v koncovce pátého setu. Tentokrát 10:12. Tomáš Herout hrál s Dušanem Niemsem a v prvním setu prohrával 4:10. Dokázal však stav srovnat na 10:10 v koncovce vyhrát 13:11. To společně s výhrou Lukáše Blehy mu zvedlo sebevědomí a byl stále o krok vpřed. První mečbol přišel ve třetím setu za stavu 10:8. Tomáš ho však neproměnil, stejně tak ani ten druhý a musel se hrát další set. Rozehraný zápas měl již i Lukáš Kučera s Pavlem Francem a zdálo se, že má oproti soupeři navrch. Tento fakt určitě uklidňoval Tomáše, který dokázal čtvrtý set vyhrát, čímž stanovil konečné skóre utkání na 10:7.

Hráči Béčka se tak v dobré náladě vydali zpět do Zruče, kde je hned další den čekalo druhé utkání série.

Autor článku: Václav Herout

4,5 : 0 Profil