SKC Zruč n.S. RABBIT "B" - AŠ Ml. Boleslav "D" 9:9
29.3.2015 10:00 doma
Odkaz:
Hráč zápasu:
-
    Po sobotní výhře 10:7 v Mladé Boleslavi nastoupilo Béčko v neděli 29.3. v domácím prostředí ke druhému utkání série Play Out. Oba soupeři nastoupili ve stejných sestavách jako v první utkání.

I čtyřhry vyšly stejně a ta první mezi Františkem a Tomášem Heroutovými a dvojicí Fuka, Franc měla i stejný průběh. Po první prohraném setu získali domácí další tři. Lukášové tentokrát již bojovali s dvojicí Pácha, Niems pět setů, ale znovu prohráli. V první dvouhře předváděli Tomáš Herout i Martin Fuka horší výkony než v sobotním utkání a po třech vyhraných koncovkách se z vítězství radoval hostující hráč. První zápas nezvládl ani Lukáš Bleha, který prohrál 1:3 s Pavlem Francem. Vyrovnání Béčku zajistili Lukáš Kučera, který bez problémů přehrál Dušana Niemse, a František Herout, kterému k výhře s Robinem Páchou také stačily tři sety.

Na začátku druhé rundy to vypadalo, že by domácí mohli jít do trháku. Lukáš Bleha porazil 3:1 nejistého Martina Fuku a Lukáš Kučera bojoval s Pavlem Francem pět setů. Bohužel v koncovce byl úspěšnější hostující hráč. Následně František Herout s Dušanem Niemsem neopakoval včerejší utrápený výkon a jednoznačně zvítězil 3:0. Tomáš Herout rozehrál dobře zápas s Robinem Páchou. První set vyhrál 11:3, ale ten druhý prohrál v koncovce, což evidentně hostujícího hráče nakoplo a již nedal Tomášovi "čuchnout". Stav byl tedy 5:5. Následoval zápas Lukáše Kučery s Martinem Fukou a měl stejný průběh jako v prvním utkání. Lukáš znovu vedl 2:0 a znovu prohrál 2:3. František Herout souběžně jednoznačně porazil Pavla France a soustředěný výkon předvedl i Tomáš Herout proti Dušanu Niemsovi a hladce zvítězil. Bohužel Lukáš Bleha nenavázal na svůj výkon s Martinem Fukou a s Robinem Páchou nezískal ani set. Stejně jako v Mladé Boleslavi tak byl před poslední rundou stav 7:7.

František Herout ztratil s Martinem Fukou první set v zápase, ale zvítězil 3:1. Ze zbylé trojice hráčů tak musel alespoň jeden svůj zápas vyhrát, aby série byla ukončena a nečekalo Béčko za dva týdny rozhodující utkání v Mladé Boleslavi. První se o to pokoušel Tomáš Herout, ale Pavel Franc hrál lépe než v prvním utkání a Tomášovi oplatil sobotní porážku. Velice nadějně to vypadalo v zápase Lukáše Blehy s Dušanem Niemsem. Lukáš vedl 1:0 a ve druhém setu 8:2. Soupeř ale zabojoval a set se dostal do koncovky, kterou ještě Lukáš zvládl. Třetí set byl však jasnou záležitostí hostujícího hráče a situace se komplikovala. Lukáš přesto začal čtvrtý set dobře a postupně se dostal až do náskoku 8:4, ale znovu nedokázal set dohrát. V pátém setu již tahal Lukáš za kratší konec. Vše tedy bylo na druhém Lukášovi. Ten se s Robinem Páchou přetahoval o každý míček. První set vyhrál v koncovce domácí hráč, druhý naopak hostující. I další dva sety byly vyrovnané, ale Lukáš byl ke konci setu jistější a vyhrál je 11:8 a 11:7. Celkově tedy 3:1 a zajistil Béčku remízu a zároveň konečné 9. místo a tedy jistotu udržení v krajské soutěži 1. třídy.

Autor článku: Václav Herout