Dne: 12.09.2014
Tennisline svou soutěžní premiéru ve Světlé zvládl na výbornou a v Českém poháru postupuje!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - TJ SB Světlá n.S. 8:2
..2014 14:00 venku
   Pátým rokem v řadě začíná soutěžní sezóna pro náš klub utkáními státního kola Českého poháru. Loni se Tennislinu sice postoupit z kraje nepodařilo, ale díky postupu do 3. ligy mohl být zařazen do hlavní soutěže i tomu navzdory. V prvním kole ho los zavál do nedaleké Světlé nad Sázavou. Tam se naši "tři mušketýři" odebrali ne Posázavským pacifikem, ale automobily. Po dlouhém koumání nad sestavou nakonec dorazil František Herout, Pavel Škopek a svůj comeback ve zručských barvách si odbyl Tomáš Herout! Na kluky čekal loni osmý celek Divize Vysočiny, který se před dvěma lety kvalifikoval i mezi nejlepší čtyřku.

V utkání byla Zruč favoritem a svou roli začala potvrzovat hned z kraje zápasu. Nepříliš přesvědčivý výkon stačil dvojici Fanda a Škopino na výhru ve čtyřhře, na kterou kluci navázali i ve dvouhrách a to bez ztráty setu. Tom se na zelených stolech objevil po velmi dlouhé době a na jeho hře to bylo znát. Ladislav Vosyka s ním neměl slitování a i přes příznivý vývoj druhého setu Tomáš kapituloval v poměru 0:3. Kormidla se ale ujal Fanda Herout s Pavle Škopkem. Těch se ujala i špetka štěstí a proti bratrům Vosykovým nezaváhali. O aktivní hru se pak snažil Tom, ovšem ta na zaskakujícího Jana Růžičku nestačila. Zručákům se ale výborně povedla poslední série. Po výhrách Pavla s Fandou vedl 2:0 na sety i Tom. Utkání však asi kvůli divákům (v tu dobu již žádní nebyli) nechal dospět do pátého setu, kde za stavu 7:7 rozhodl čtyřmi výbornými údery, při kterých zavzpomínal na předpředešlé roční období.

SKC Zruč nad Sázavou TENNISLINE tak zvládlo svou sezónní premiéru na výbornou. Ze Světlé si tým odvezl velmi dobrý výsledek a prázdné platíčko na vajíčka. Ve druhém kole na nás čeká favorit třetiligové skupiny A, Pedagog České Budějovice, který v týdnu zvítězil v Pelhřimově. V sestavě hostů se objevují zejména Pavel Kortus ml., Miroslav Bauer, Filip Kortus a ikonou je Jan Janda. Utkání se uskuteční 27.9.2014 od 15:00 v herně Spolkového domu ve Zruči nad Sázavou!