Dne: 15.08.2015
Družstvo SKC Zruče nad Sázavou si v maratónu vyběhalo páté místo!
   Příprava stolního tenisty nezahrnuje pouze úderovou techniku, ale také fyzickou i psychickou přípravu. Stolní tenisté našeho klubu se ve Zruči ukázali v dobrém světle, když se účastnili II. štafetového maratónu! Sedmero vyvolených se v sobotním parném odpoledni vydalo na trasu přesahující 42,2 km a po kilometrových úsecích se prostřídalo až k cíli, ve kterém si připsali čas 2 hodiny a 48 minut, jenž znamenal páté místo ze sedmi vitálních družstev. SKC navíc proběhlo konečnou 200metrovku v hromadné sestavě a na cílové čáře zakončilo závod obětím kolem ramen.

Členem klubu nebyla z běžců pouze přítelkyně Škopina, Kačka Měchurová, jinak všichni ostatní ano. Zručáci navíc začali bezvadně, když na prvních 5 okruzích, kde se střídalo po 200 metrech vybíhali do terénu z prvního místa. Ulitý start a tvrdý sprint Fandy Herouta poslal SKC do vedení a další předáci: Lukáš Bleha, David Náhlovský, Pavel Škopek ml. a Kačka Měchurová před sebe již soupeře nepustili. Na kilometrovou trať tak vbíhal Pavel Škopek st. a diváci byli doslova u vytržení. Ve zbylých 41/42 trati jsme postupně ztráceli. U Evči Schriederové jsme byli již za pátou pozicí. Aby také ne, startovní pole bylo nadupadné atlety, např. vlašimským Rudolfem Jánošíkem nebo slavnout Ludmilou Formanovou!

Vítězi maratónu se staly Vlašimské gazely před Adiction team, v němž běžela právě i Lída Formanová. Na třetím místě skončili lonští obhájci SDH Zruč nad Sázavou, čtvrtí Za Zruč Veselejší a pátý flek patřil nám! Předběhli jsme jak Bílý tým, tak Keňany. Nejrychlejší kolo (1km) patřilo Rudolfu Janošíkovi s časem 2:58 a ten také získal hodnotné hodinky od pořadatele Leoše Fialy.

Nejdelší úsek z SKC uběhl David Náhlovský (8,2km), dále Fanda (7,4km), poklona patří Pavlu Škopovi st. (7km), Škopino spolu s Blehičem (každý 6km) a dívky Kačka (4,2km) a nakonec Evča, kterou jsme dlouho přemlouvali (3km). Nejrychlejší kolo předvedl Fanda s časem 3,16 min/km. Celému septetu patří velký dík a obdiv za vynikající běžecké výkony, kterých se bez výraznějšího tréninku prezentovali!

Během maratónu byli běžci vydatně podporováni zbytkem oddílu, který se účastnil celodenní oddílové akce s osvěžujícím pivečkem a chutnými steaky z Rabbitu. Po běhání, fandění, diskutování a holdování tak ti nejvytrvalější zakončili den v pozdních nočních hodinách a opustili areál tenisových kurtů s dobrým pocitem, možná až na Marka Němce, který neví, že jej opustil.