Obávaný zápas s Lochovicemi byl mimo stoly klidný a divoký na nich!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Slovan Lochovice 9:9
06.02.2016 14:00 venku
Odkaz:
Hráč zápasu:
Petr Loudín
   V sobotu měli dorazit do Spolkového domu ve Zruči Lochovice a čekalo se, v jaké atmoseféře se utkání ponese. Hosté dorazili v sestavě Zítek, Šmejkal, Růžička, Budělovský o chvíli déle, a tak se začínalo s mírným zpožděním. Průběh celého utkání však byl klidný a bezproblémový. Do domácí sestavy se k Fandovi a Pavlovi přidali „kolenáři“ Dan a Petr Loudín.

Po čtyřhrách byl stav 1:1, když překvapivě v koncovce pátého setu padlo duo Škopek-Herout se Zítkem a Šmejkalem, toto zaváhání však napravil Louďas s Danem, kteří přehráli taktéž v pátém setu Růžičku s Budělovským.

Dvouhry rozehrál Dan Nevřela se Zítkem a Petr Loudín se Šmejkalem. Dan sice vyhrál první set, ale dále už dominoval Zítek – 1:3. Petr neproměnil proti Šmejkalovi v prvním setě vedení 10:5, ale i přes to hru nevzdal a dostal se do vedení 2:1. Ve čtvrtém setu Péťa opět o vedení přišel, a tak na řadu přišel pátý set, který skončil 11:8 pro Šmejkala. Škopíno narazil v prvním zápase na Růžičku a během chvíle prohrával 0:2 a 1:4. Za tohoto stavu přišel zvrat, když lochovického hráče rozhodila sporná situace ohledně servisu Pavla. Balón sice připadl Růžičkovi, ale set host prohrál 5:11. Zápas dospěl do pátého setu setu, ve kterém Škopíno prohrával 1:5, nakonec ale zápas otočil a vyhrál 15:13! V posledním zápase první rundy přehrál Fanda 3:0 Budělovského.

Druhé kolo odstartovaly dvě prohry domácích, když Louďas padl se Zítkem a Škopíno se Šmejkalem. O snížení se postaral Fanda, když po dlouhé pětisetové bitvě s Růžičkou vyhrál v koncovce pátého setu 11:8. Dan Nevřela neměl s Budělovským příliš starostí a vyhrál 3:0, stav 5:5.

V třetím kole šli hosté opět do vedení, Zítek porazil Škopína 3:0. Potom ale Fanda přestřílel Šmejkala i přes jeho formu 3:0 a bylo srovnáno. Jenže Dan Nevřela v dalším pětisetovém zápase Růžičky nestačil na soupeře. Dan prohrával 2:1 a dokázal vydřít čtvrtý set, jenže začátek páté sady mu unikl a ztrátu už nedohnal. Petr porazil Budělovského bez ztráty setu a do poslední rundy se šlo za stavu 7:7.

V překrásném zápase plných dlouhých kontratopspinových výměn, které rozhodně nebyly na úrovni třetí ligy nestačil Fanda na lochovického Zítka. Fanda vedl 1:0 a 9:6, ale Zítek dokázal vyrovnat na 1:1, utkání nakonec dospělo do pátého setu, kde v koncovce uspěl právě zmiňovaný host. Další prohraný „pětiseťák“ čekal na Dana, který vedl nad Šmejkalem 2:1, ale bohužel opět padl. K posledním zápasům nastoupil Louďas s Růžičkou a Škopíno s Budělovským. Škopíno vyhrál bez problémů, a tak na Petra čekal boj o remízu. Ten náš hráč zvládl a Růžičku porazil 3:1!

Utkání tak skončilo remízou, což je částečně zklamáním, ale i radostí. Další dobrou zprávou je, že zraněná kolena Dana Nevřely a Péti Loudína vydržela a kluci zápas dohráli. „Jsem moc rád, že jsme v sestavě opět přivítali zraněného Dana s Petrem. S výsledkem utkání ale nejsem příliš spokojen. Měli jsme čtyři skvělé příležitosti k tolik chybějícímu bodu. Neproměněný mečbol naší čtyřhry, nedotažené vysoké vedení Petra, který mimojiné předvedl velice dobrý výkon, nad Šmejkalem, překvapivá prohra Dana s Růžičkou a můj zápas se Zítkem. Vyhráli jsme o šest setů, ale nemůžeme být tak spokojeni. Remíza je ale pro nás velice důležitá a dává nám přeci jen více klidu, jelikož právě Lochovice potřebujeme udržet za sebou.“, okomentoval vedoucí mužstva, František Herout.

Autor článku: Pavel Škopek