SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Tatran Sedlčany 5:10
07.02.2016 10:00 doma
Odkaz:
Hráč zápasu:
František Herout
   V neděli čekal na Tennisline Tatran Sedlčany, který dorazil v kompletní sestavě. Za domácí nastoupili jako proti Lochovicím i Dan Nevřela a Petr Loudín. Domácí začali výborně, když Škopíno s Fandou přehráli dosud neporaženou dvojici Pejša-Faktor 3:0. Tento výkon podpořila i dvojice Nevřela-Loudín, když v pěti setech vyhráli nad Kocurou s Drechslerem.

Ve dvouhrách se ale skóre začalo otáčet. Nejprve Fanda ve třech setech nestačil na Pejšu a Péťa nedokázal proměnit nad Faktorem vedení 2:0! Dan Nevřela sice zvítězil, když se s Kocurou dostal až do pátého setu, kde nakonec zvítězil 15:13, ale Škopíno padl s Drechslerem a Sedlčany tak srovnaly na 3:3.

Druhé kolo odstartoval Petr, který hrál velmi dobře proti Pejšovi, ale svého soupeře dovedl pouze do pátého setu, kde mu soupeř opět odskočil. Dan Nevřela prohrál s Faktorem rovněž v pěti sadách, když dokázal smazat vedení soupeře 2:0. Škopíno se s nepříjemnou hrou Kocury nedokázal smířit – 1:3. Snížení tak přišlo alespoň zápasem Fandy, který po dvou koncovkách zvítezil nad Drechslerem 3:1. Stav 4:6.

Zápas mezi Pejšou a Danem Nevřelou skončil vítězstvím sedlčanského hráče. Škopíno se dostal s Faktorem až do pátého setu (což se povedlo i Danovi a Petrovi). Zručský mladík vedl 10:8, resp. 10:9, ale za tohoto stavu obdržel dvojité „prase“ což mu vzalo ideály a koncovku prohrál 10:12. Body domácím přinesl opět Fanda, který sice s Kocurou za stavu 1:1 ztratil v koncovce nadějný stav, ale následující dva sety byly zcela v jeho režii a urval tak výhru 3:2. To ale bylo od domácích vše, dále prohrál Louďas s Drechslerem a Škopíno s Pejšou a stav byl 5:10. Fanda své utkání s Faktorem, ve kterém vedl, nedohrál a Zruč tak prohrála 5:10.

Fanda Herout na závěr okomentoval: "Do utkání jsme vlétli skvěle povedenými čtyřhrami, i když kluci si pořádně zahrávali. Bohužel jsme ve dvouhrách tahali jen za kratší konec. Rozhodující byla hned první runda, kdy jsme ztratili nadějně rozehraný zápas Petra a ztratili na jedničce. Stále nám chyběla ta suverenita, která by z nás udělala vítěze a kterou soupeř ovládá lépe. I navzdory jsem s víkendem relativně spokojen. Podařilo se nám získat potřebný bod s Lochovicemi a hlavně se k nám vrátili dva ze zraněných hráčů, kteří i přes bolest bojovali jako lvi"

Autor článku: Pavel Škopek