Odchovanci Zruče dokázali za bouřlivé atmosféry otočit duel s Vršovicemi ve svůj prospěch!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Lokomotiva Vršovice 10:8
12.12.2015 14:00 doma
Jiří Kamarýt
   Předposlední zápas roku 2015 přivál do Zruče nad Sázavou ligový celek Lokomotivy Vršovice a to v plné sestavě průběžně šestého celku tabulky 3.ligy skupiny A. Větší problémy v sestavě měli domácí, kteří se po omluvence Daniela Nevřely a Petra Loudína museli poohlédnout po možných náhradnících. Velká premiéra tak čekala na domácího odchovance Jiřího Kamarýta, který si tak ve svých 25 letech zahrál ligový mistrák poprvé ve svém životě. Duel čtvrtého s šestým přilákala do Spolkového domu i řadu fanoušků, jejichž počet předčil hranici deseti.

Zruč do utkání nevstoupila dobře, když ztratila obě čtyřhry. Ztrátou byla hlavně prohra dosud vítězné dvojice F.Herout-P.Škopek. Velice smutný zvrat zápasu přišel již v prvním kole dvouher. Petr Uher se v koncovce prvního setu nešťastně zranil, když upadl na koleno a dobře rozehrané klání s Kubíkem musel vzdát a střídat za přihlížejícího Tomáše Herouta. Když Jirka Kamarýt prohrál s Kubou, mohly jít Vršovice již do vedení 5:0. Fanda Herout v nervózním utkání prohrával 1:2 na sety a k obratu ho nastartovala jeho druhá žlutá karta v sezóně za vulgární výkřiky. Po vítězné koncovce čtvrtého setu přejel Vlastimila Koláře 11:1 v pátém setu. Když se podařilo zvítězit i Pavlu Škopkovi s Pospíšilem, průběžný stav byl 2:4.

Střídající Tomáš Herout na Koláře nestačil, ale následně se SKC nadechlo k velkému obratu. Zvrat nastartoval Jirka Kamarýt, který se zdál být proti Kubíkovi poražen, ovšem ve třetím setu již přišel na tajemství soupeřova podání a za vydatné podpory publika si došel pro vítězství 3:2. Na to zareagovali i Škopino a Fandou, kteří vyzráli na Kubu, resp. Pospíšila a stav byl vyrovnaný, 5:5.

Jirka sahal po dalším překvapení, ale proti zkušenému Kolářovi, který byl dlouhá léta spoluhráčem Jindřicha Panského a Milana Orlowskiho v KT Praha a to i první lize, nedokázal dotáhnout slušně rozehrané sady a prohrál 0:3. Škopino v dalším utkání potvrdil svou skvělou formu, když smetl Kubíka a v pohledném utkání zvítězil i Fanda nad Kubou. Další veledůležitý bod přidal Tomáš, který v pěti setech udolal Pospíšila a poslal svůj tým do vedení 8:6!

Škopino měl souboj s Kolářem rozehraný skvěle, když vedl 1:0 a 6:3. Za tohoto stavu přišel totální zvrat hracího dne a Pavel prohrál tento set 6:11 a stejně tak i další dva sety. Obrácený vývoj nabídnul zápas mezi Fandou a Kubíkem, kdy byl úspěšnější náš hráč a zajistil tak domácím remízu. Když Tomáš Herout odmítl jít cestou k vítězství za stavu 1:1 9:6 s Kubou a prohrál 1:3, osud utkání ležel na bedrech Jirky Kamarýta. Ten se mohl opřít nejen o svou bojovnost, ale i na hnací motor domácího publika, které ho dotlačilo k velkému vítězství Zruče 10:8.

„Naprosto neuvěřitelné utkání, které jsme odehráli proti Vršovicím. Před zápasem jsme vtipkovali na téma Jablonec, který jsme na jaře dokázali porazit také v oslabené sestavě, ale co se stalo proti Vršovicím nás i naše diváky přesvědčilo o kouzlu a kráse sportu. Musím ocenit naší bojovnost a bodový příděl, který mě u každého z nás příjemně překvapil. Jakým způsobem nás k výhře dotáhlo publikum, byla třešnička na dortu. Obrovskou radost mi kazí jen starost o koleno Petra Uhera, které by ho mohlo vyřadit ze sestavy až do měsíce března. Snad se Petr dá brzo dohromady a bude s námi brzy zase řádit ve 3.lize!“, komentoval kapitán František Herout.

Autor článku: František Herout