Céčko zaskočilo v prvním utkání finálové série Čáslav "B"
SKC Zruč n.S. "C" - Sokol Čáslav "B" 10:7
15.4.2016 20:00 doma
-
    V pátek 15. dubna nastoupilo Céčko k prvnímu finálovému utkání proti vítězi základní části Sokolu Čáslav "B", který v základní části prohrál jen jedno utkání právě ve Zruči 8:10. To byl ale v sestavě domácích i Jiří Kamarýt, který neodehrál v základní části dostatek zápasů, aby mohl nastoupit v Play Off. Hostům naopak chyběla jejich jednička Václav Štefl. V druhém utkání v základní části v Čáslavi již nastoupila obě družstva s hráči, kteří byli k dispozici i pro finále, a Čáslav vyhrála 11:7. Z tohoto důvodu byli hosté mírnými favority.

Úvodní čtyřhry dopadly podle papírových předpokladů a obě družstva si body rozdělila. Pro domácí získali bod Pavel Jandejsek a Marek Němec, pro hosty Michal Cikán a Filip Vančura. Hned úvodní dvouhry přinesly pětisetové souboje se šťastnějším koncem pro domácí. Marek Němec porazil Václava Štefla a Václav Herout nejtěsnějším rozdílem Michala Cikána. Vedení domácí udrželi i po dalších zápasech. Zdeněk Jandejsek sice dokázal s Filipem Vančurou uspět jen v jedné koncovce a prohrál 1:3, ale jeho bratr Pavel bez problémů přehrál Zdeňka Kořínka. Následně nenašel Václav Herout zbraň na svého jmenovce Štefla a Zdeněk Jandejsek uhrál znovu jen set proti Michalu Cikánovi. Domácí do vedení 5:4 poslal Pavel Jandejsek první výhrou v této sezóně nad Filipem Vančurou. Na toto vítězství bohužel nenavázal Marek Němec, který prohrál 1:3 se Zdeňkem Kořínkem. Po prohře Zdeňka Jandejska s Václavem Šteflem šli hosté poprvé do vedení, naštěstí jen na chvilku. Pavel Jandejsek porazil v pěti setech Michala Cikána a Marek Němec napravil předchozí výpadek výhrou 3:0 nad Filipem Vančurou. Václav Herout poté začal dobře zápas se Zdeňkem Kořínkem. Po vyhraném první setu ale začal být pasivní a prohrál 1:3. Stav 7:7 nevydržel dlouho. V souboji dvou nejlepších hráčů základní části porazil Pavel Jandejsek 3:1 Václava Štefla a souběžně zajistil domácím minimálně remízu Marek Němec, když bez ztráty setu porazil Michala Cikána. Za stavu 9:7 nastoupil Václav Herout proti Filipu Vančurovi a dobrou hrou získal první dva sety. Ve třetím již prohrával 4:8, ale otočil na 9:8. Soupeř po timeoutu dokázal ještě srovnat na 9:9, ale další dva míčky patřily Vaškovi a ten mohl se svými spoluhráči slavit vítězství.

Série pokračuje druhým utkáním v Čáslavi v pátek 22. dubna od 18:30. Pokud by vyhráli domácí, tak se bude hrát rozhodující utkání v sobotu 23. dubna od 16:00 také v Čáslavi.