Déčko vstoupilo do finále v Uhlířských Janovicích vítězně
SKC Zruč n.S. "D" - Sokol U. Janovice C 10:5
16.4.2016 09:00 venku
Odkaz:
Hráč zápasu:
-
    V sobotu 16. dubna nastoupilo Déčko ve finále Regionálního přeboru III. třídy proti Sokolu Uhlířské Janovice "C". V základní části obě utkání vyhráli Uhlíři, ale Déčko nenastoupilo v nejsilnějším složení. To v Play Off odjela do Janovic nejsilnější možná sestava Václav Herout, Miroslav Friš, David Limberk a Jaroslav Beznoska ml.

Déčko zvládlo obě úvodní čtyřhry. Václav Herout a Jaroslav Beznoska porazili Anetu Šimkovou s Evou Mulenkovou 3:0 a David Limberk s Miroslavem Frišem 3:1 dvojici Jiří Král, Josef Trojan. Na vítězné vlně pokračovali ve dvouhrách Václav Herout a Miroslav Friš. První jmenovaný přehrál 3:0 Evu Mulenkovou a druhý až v koncovce pátého setu Anetu Šimkovou. První bod přenechal soupeři Jaroslav Beznoska, který neuhrál ani set s Jiřím Králem. Následovala série sedmi pětisetových utkání, ve kterých byl ze Zručských hráčů neúspěšný pouze dvakrát Miroslav Friš. David Limberk a Václav Herout dvakrát a Jaroslav Beznoska jednou svoje "pětiseťáky" zvládli a Déčko tak bylo jediný bod od výhry. Jaroslav Beznoska vítězný bod s Evou Mulenkovou nepřidal a prohrál 1:3. Za stavu 9:4 k dalším zápasům souběžně nastoupili David Limberk proti Anetě Šimkové a Václav Herout proti Josefu Trojanovi. Rychleji dokázal svůj zápas odehrát Vašek a zajistil Déčku vítězství. David tak svůj zápas dohrával pouze o konečné skóre. Bohužel v dalším pětisetovém zápase prohrál a to znamenalo konečný stav 10:5.

Druhé utkání finálové série se bude hrát ve zručském spolkovém domě v sobotu 23. dubna od 9:00. Pokud by vyhráli hosté, bude se hrát rozhodující utkání tentýž den od 13:00 v Uhlířských Janovicích.