Déčko porazilo U. Janovice i doma a postupuje
SKC Zruč n.S. "D" - Sokol U. Janovice C 10:6
23.4.2016 09:00 doma
-
    V sobotu 23. dubna čekalo Déčko druhé utkání finálové série RP 3. třídy proti Sokolu U. Janovice "C". Po vítězství 10:5 v prvním utkání stačilo Déčku k vítězství v soutěži a postupu do RP 2. třídy uhrát remízu.

Na čtyřhry nastoupily proti sobě stejné dvojice jako v prvním utkání. Tentokrát byly čtyřhry o dost vyrovnanější, ale nakonec v pěti setech uspěli Václav Herout a Jaroslav Beznoska proti Evě Mulenkové a Anetě Šimkové i Miroslav Friš a David Limberk proti Jiřímu Královi a Josefu Trojanovi. V úvodních dvouhrách nejdříve nestačil David Limberk na Anetu Šimkovou a Miroslav Friš porazil Jiřího Krále. Náskok pro Déčko udržel Václav Herout, který potřeboval k výhře nad Evou Mulenkovou čtyři sety. Souběžně neuhrál Jaroslav Beznoska s Josefem Trojenem ani set. Za stavu 4:2 nestačil na Anetu Šimkovou ani Miroslav Friš. Po výhře Václava Herouta nad Jiřím Králem a prohře Jaroslava Beznosky s Evou Mulenkovou se hosté dotáhli na rozdíl jediného bodu. V zápase Davida Limberka s Josefem Trojanem to vypadalo, že hosté vyrovnají. David prohrával 0:2, ale vybojoval koncovku třetího setu a nakonec otočil na 3:2. Následně si Václav Herout poradil s Jiřím Vášou, který vystřídal Anetu Šimkovou, a stav byl 7:4. Jaroslav Beznoska poté i ve svém třetím zápase nezískal ani set a prohrál s Jiřím Králem. David Limberk ale pokračoval v dobré hře, porazil 3:0 Evu Mulenkovou a zvýšil na 8:5. Déčko tak bylo jediný bod od postupu. Miroslav Friš ho s Josefem Trojanem přidat nedokázal, ale v dalších dvou zápasech už byli úspěšnější domácí. Jaroslav Beznoska porazil 3:0 Jiřího Vášu a ještě rychleji dokázal David Limberk přehrát také bez ztráty setu Jiřího Krále. To znamenalo konečné skóre 10:6 a Déčko mohlo oslavit postup.