Dne: 28.09.2014
1.STCOTM: Tříčlenná výprava SKC na úvodním Krajském Open Tour mládeže ostudu neudělala.
   Do nové sezóny po dospělém výběru SKC vstoupila i mládež, a sice do její nemistrovské části prostřednictvím účasti na 1. Středočeské Open Tour mládeže. Jedná se o otevřený turnaj pořádaný Středočeským svazem stolního tenisu, který umožňuje i účast hráčů z jiných krajů ČR a zároveň kterémukoli registrovanému hráči do 21 let. Ideální sportovní hala ve Vlašimi na svých 20 stolech přivítala hned 109 hráčů a hráček! Ti byli rozděleni do sedmi výkonnostních divizí, ideálně po 16 členech. Ti byli zpočátku rozděleni do čtyř čtyřčlenných skupin a prostřednictvím postupů dvou nejlepších se přes semifinálové a finálové skupiny dozvěděli hned 7 "vítězů turnaje" jednotlivých divizí.

Mezi mladými nadějemi stolního tenisu byla i tříčlenná výprava SKC Zruče nad Sázavou: Jan Procházka, Jaromír Kop a Ladislav Dolejš. Zatímco Honza s Mírou byli zařazeni do šesté Divize F, Láďa byl nasazen do Divize G. Míra si mnul ruce na losu úvodní skupiny, ve které se střetl hned s dvěmi soupeři mladších ročníku 2005, využil své vyšší zkušenosti i postavy a z druhého místa postoupil mezi nejlepších osm. Zde již narazil na lepší hráče a po dvou porážkách a jedné výhře skončil na 7. místě Divize G, tzn. na 87. místě celého turnaje. Míra ukázal občasné záchvěvy kvalitní hry, ovšem obrovský problém mu dělal jak vlastní servis, tak bdělost a větší zarputilost.

Honza hned v úvodu podobné štěstí neměl, když prohrál jak s Klokočníkovou z Nymburka, tak s Mitalem z Kladna. Po následující sérii pěti vítězství v řadě však dosáhl na 9. příčku, a tedy místo 89. Po utahaném začátku se Honza nechal alespoň trochu inspirovat kvalitním pohybem některých účastníků a v posledním zápase již předvedl zlepšený pohyb spolu s dobrým příslibem forhandového topspinu. Bojovnost, pohyblivost a vytříbenost hry jsou však oblastmi, na kterých musíme zapracovat.

Láďa v poslední divizi nejprve dvakrát prohrál, ovšem pak již přišla série vítězství, která jej poslala na konečné 6. místo v této skupině. Při pomalejší hře udržel bezpečně míček na stole, ovšem kvalitní servis a útočný úder jsou zbraněmi, které mu zatím chybí a na kterých bude muset pořádně zapracovat.

Turnaj ovládl s největší pravděpodobností jeden z dvojice František Čamr a Petr Marat před Dagmar Pěnkavovou a Terezou Pytlíkovou. Naši hráči sice nepředvedli žádné zářivé výkony, ale zodpovědným přístupem k turnaji se nechali inspirovat kvalitnějšími kolegy a můžeme se spolehnout na to, že se v následujících trénincích budou snažit o vylepšení své hry. Krajský turnaj tak účel rozhodně splnil.