Tennisline otevřel poslední domácí víkend vysokou výhrou nad Bohnicemi!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Slovan KST Bohnice 10:2
10.3.2019 15:00 doma
Daniel Nevřela
   Tento víkend byl ve velkém očekávání. Situace v dolní části tabulky je kritická a týmy jsou vděčné za každý bod. Bodovat tak potřeboval a chtěl i tým z Bohnic. Do Zruče dorazil ve stejné sestavě jako na podzim, ve které SKC uštědřilo soupeři porážku 3:10. Do sestavy domácích se konečně vrátil i uzdravený Dan Nevřela a přednost před Radkem Slavíkem dostal Pavel Škopek.

Pro vývoj zápasu byl zcela rozhodující začátek. Zatímco čtyřhra Herout-Škopek zvládla svůj duel bez problémů a podobně i Fanda s Juklíkem a Dan s Kubou, zbylé tři zápasy série byly vyrovnané až do samotného konce. Neporažená čtyřhra Petr s Danem dokázali prohrát náskok 5:10 ve čtvrtém setu a nakonec byla vděčná za povedený začátek pátého setu. Strhující byl i duel mezi Petrem a Alešem Kézrem, jedničkou soupeře, Škopinem a Vladimírem Kadavým. Oba zápasy dospěly do pátých setů, kde v koncovkách měli větší štěstí domácí bojovníci. Za stavu 0:6 se Bohnicím ztratil vítr z plachet.

Petr navíc v další pětisetové partii přehrál Tomáše Juklíka a bylo to už 7:0! Za hosty korigoval Aleš Kézr a později ještě Tomáš Juklík, když zvítězili nad Škopinem, ale víc toho Bohnice ve Zruči už nepředvedly. Výsledek 10:2 ve prospěch domácích tak byl radostí v řadách zručských fanoušků.

"Když se podívám na zápis, měli jsme štěstí a to výrazně pomohlo k naší výhře. Urvali jsme pět pětisetových zápasů ve svůj prospěch. Kdyby se jich pár otočilo, ještě bojuje o cenné body. Výsledek ale těší a zbytek sezóny už si můžeme se ctí užít." uzavřel kapitán.

Autor článku: František Herout

2,5:0 Profil