3L: Slibný začátek proti DTJ deklasovali dva nejlepší hráči soupeře!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - DTJ Hradec Králové C 9:9
27.01.2019 10:00 doma
-
   Do neděle jsme vstoupili s cílem, pokusit dopadnout lépe, než po smolné prohře 8:10 na půdě Hradce Králové. Hradec přijel sice bez Bittnera s Lučanem, ale přivezli si španělského hráče Sánchez Javier Francisco, který ale vůbec nehrál špatně. Už od začátku jsme věděli, že to bude dlouhý zápas a taky že byl.

Na úvod nastoupili dvojice Nevřela - Loudín proti Slavíku a Franciscovi, se kterými svedl nádherný souboj. V souboji odvrátili mnoho match ballů ve čtvrtém setu, ale v pátém setu to málem bylo naopak, kdy vyhráli 11:9 po vysokém vedené v setu. Druhá dvojice Slavík s Heroutem si s Pozníkem a Chládkem poradili ve třech setech. Stav 2:0. Fanda nastoupil proti Slavíkovi z Hradce, se kterým se velice trápil, a v pátém setu se vítězství přiklonilo na stranu hostujícího Slavíka a Fanda podlehl 2:3. Ale Petr, který nastoupil proti Franciscovi, se sice první set trápil, ale pak našel recept a poradil si s ním v následujících setech 3:1. Radek nastoupil proti Pozníkovi, kde to vypadalo po prvním setu nadějně, ale pak se průběh otočil a podlehl 1:3. Dan s přehledem porazil Chládka 3:0.

Petrovi proklouzlo mezi prsty zápas s hostujícím Slavíkem v pátém setu a podlehl 7:11 a 2:3. Radek nenašel na Francisca recept a podlehl 0:3. Dan po dobře zahraných koncovkách zvítězil 3:0 nad Pozníkem. Fanda s Chládkem bez problémů vyhrál a stav utkání byl 6:4 pro domácí. Radek našel na Slavíka recept až ve třetím setu, ale to už bylo pozdě a podlehl 0:3. Dan po vyrovnaném zápase proti Franciscovi bojoval, ale nestačilo to a podlehl 1:3. Fanda s Pozníkem a Petr s Chládkem podrželi tým a udrželi stav 8:6 pro hosté. Dan po obrovské přestřelce a nádherných výměnách se Slavíkem podlehl ve smolných koncovkách 1:3. Fanda zas nenašel recept proti Franciscovi, kterému tam padlo všechno. Petr bojoval proti Pozníkovi, kterému ale Petrův styl sednul a bohužel podlehl. Radek naneštěstí vyhrál alespoň jednou proti Chládkovi a utkání skončilo stavem 9:9.

Fanda Herout dodal: "Ukázalo se, že někdy je oslabení soupeře oslabením i pro v té chvíli favorita. Začali jsme skvěle, ale bohužel jsem zaváhal se Slavíkem. Ten pak předvedl parádní bezkonkurenční výkon. Slušně zahrál i levoruký Francisco s Pozníkem a hoši z Hradce došli svým klidem v zápasech k zasloužené remíze. Pro nás je v daném utkání ztrátou."

Autor článku: Radek Slavík

2,5:2 Profil