Dne: 8.12.2018
Výpadek Fandy Herouta a štěstí soupeře byly stavebními kameny na výhře lídra Holic ve Zruči!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Jiskra Holice 6:10
8.12.2018 14:00 doma
-
   Už před zahájením a příjezdu týmů jsme věděli, že tento zápas bude velice důležitý, vypjatý, psychicky i fyzicky náročný a pak už se to jen potvrdilo. Holice k nám přijely v plné sestavě. Na tento zápas se přijel podívat i komisař. Zajímavý byl jeho odjezd, kdy v půlce setu čtyřhry přerušil zápas a začal nám povídat nějaké řeči o nedokonalostech a loučil se. Dost to dokázalo hráče rozhodit, ale co se dá dělat.

Na úvodní čtyřhry nastoupili dvojice Herout- Slavík proti Mádlo – Táborský, když se trápili do pátého setu a pak zařadili dvojku a vyhrál Herout se Slavíkem 11:4 v pátém setu. Něco podobného se dá říci o druhé dvojici Loudín – Nevřela, kdy se podobně trápili do pátého setu a v něm zabrali a vyhráli 11:5 a stav utkání byl příjemných 2:0. Na úvodní dvouhry nastoupil Fanda proti Mádlovi a Petr proti Jelínkovi. Fanda si vedl sice dobře, ale Mádlova hra je velice specifická a nevyrovnaná a to se projevilo i v koncovce pátého setu, kdy mu tam padlo pár úderů a Fanda prohrál 8:11 v pátém setu. Petr ze začátku na Jelínka věděl jak, ale ve druhém setu se to obrátilo a najednou Jelínek věděl jak na Petra a tak už to zůstalo. Petr prohrál 1:3. Dále nastoupil Radek proti Táborskému a Dan proti Koubkovi. Radek hrál velice nevyrovnaně, jednou tak a jednou onak zas, a prohrál 1:3. Dan si poradil s Koubkem stejně jako vždy ve 4 setech a stav utkání byl 3:3.

Petr nastoupil proti Mádlovi a velice smolně po vyrovnaném souboji podlehl v pátém setu 6:11. To samé Radek proti Jelínkovi, kdy po nervózní koncovce, když to dotáhl na 10:10 v pátém setu, podlehl 10:12 v pátém setu. Opačný případ byl u Dana, který jako typicky na pět setů hrál, ale zas po napínavé koncovce s Táborským zapřemýšlel a vyhrál 12:10. Fanda s Koubkem to moc neprotahoval a sestřelil ho ve třech setech. Stav utkání byl 5:5.

A pak přišel vydařený závěr hostujícího družstva. Radek nenašel na Mádla recept a po prvním vydařeném setu skončil 1:3. Dan s Jelínkem po smolných dvou koncovkách 10:12 se ve třetím setu malinko rozhodil a stálo ho to výhru. Prohra 0:3. Fanda nad Táborským vedl 2:0 a vypadalo to, že to bude hladký zápas, ale pak přišel zlom, kdy Fandu dohnala lehká nevolnost a od té doby, jak kdyby Fandova hrací ruka odporovala a říkala mu, že mu nedovolí vyhrát a ruka dokázala svého. Smolná prohra 2:3. Petr s Koubkem si věděl rady, i když mu menší problémy taky dělal, nakonec zabral a vyhrál 3:0.

A když nastoupil Fanda proti Jelínkovi bílý jako stěna a i přesto s ním velice vyrovnaně bojoval až do konce pátého setu, kdy už mu opravdu nestačily síly a podlehl 2:3. Stav utkání 6:10. Byl to ale boj, který trval neuvěřitelných necelé 4 hodiny a myslím si, že to byla velice krásná podívaná. Snad jim to oplatíme v lednu, kdy vyjíždíme na první zápas hned k nim.

"Dnešní utkání jsem zazdil svým bodovým přídělem a nechci se vymlouvat na nějakou nevolnost a nastupující virózu. Realita je taková, že soupeř byl velice hratelný a duel vyrovnaný. V lednu v Holicích zabojujeme a určitě se nedáme jen tak lehce porazit. Každopádně půlku sezóny hodnotíme jako vydařenou, děkujeme za podporu v roce 2018 a přejeme všem příznivcům hezké Vánoce a vše nejlepších do nového roku", uzavřel Fanda Herout s přáním od celého kolektivu.

Autor článku: Radek Slavík

1,5:3 Profil