Dne: 24.2.2019
Liberec ukázal větší vyrovnanost sestavy, která se ukázala být rozhodující v cestě za body!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - SKST Liberec E 8:10
24.2.2019 10:00 doma
František Herout
   Nedělní utkání pro nás mělo být jednodušší. Liberec v sobotu prohrál v Holicích rychle 0:10 i přes to, že hrál v lepší sestavě než doma. Bez Dana jsme věděli, že to nebude vůbec lehké a to byla také pravda.

. Petr nastoupil na čtyřhru s Pavlem a hráli hezký zápas, ve kterém bojovali až do pátého setu, kde bohužel podlehli 2:3. Radek s Fandou proti Puschovi s Kaněrou se po prvním setu zvedli a zvítězili 3:1. Stav 1:1. Radek v prvním zápase na Zikmunda nenašel recept a Zikmund ho rozstřílel 0:3. Opak byl ale překvapivě u Petra, který ale našel recept na Protivu a krásně si s ním poradil 3:1. Pavel se s Kaněrou tahal v koncovkách, bohužel čtvrtý set už byl ve prospěch pro Kaněru a Pavel podlehl 1:3. Franta s leváky hraje nerad a trefil leváka hned první zápas. Po prvním setu měl Pusch navrch, ale Fanda zapnul a už mu nedal ani čuchnout a zvítězil 3:1. Stav 3:3.

Petr hostujícího Zikmunda smáznul jakoby nic 3:0, resp. zpomalil a uspal. Protiva zas Pavla, který nevěděl jak na něj. Franta po velice napínavých koncovkách s Kaněrou, kterému nemohl přijmout servis, nakonec ve čtvrtém setu zvítězil 12:10 a ukončil tak dramatické utkání. Radek viděl šanci u Pusche, bohužel v pátém setu měl Pusch navrch a Radek podlehl 2:3. Pavel se Zikmundem to měli jako na houpačce, jednou ten a jednou ten, bohužel podlehl 0:3. Franta na Protivu zařadil dvojku a rozstřílel ho poměrem 3:1. Radek s Kaněrou prohrál smolně první set, pak se tahali, bohužel podlehl 1:3. Petr na Pusche našel recept velice rychle a zvítězil 3:0.

Fanda za vyrovnaného setu zavelel k vítězství, když rozebral Zikmunda též 3:0. Jeho výzvy ale vyšly doslova na prázdno. Radek se Protivou tahal až do koncovky čtvrtého setu, kde bohužel podlehl. Petr si s Kaněrou neporadil, aby si poprvé užil ovoce vítěznými čtyřmi body a odnesl si z utkání též krásné 3 body. V koncovém utkání Pavla s Puschem, kdy tohle bývá Pavlův moment, tak o téhle neděli se to říci nedá a spíše to byl moment pro Pusche. Stav utkání 8:10.

"Soupeř předvedl kvalitní a vyrovnané výkony. Opak se dá říct o nás. Petr hrál skvěle, naopak kluci se dost hledali a v zápsech ztráceli. Proti dobře hrajícímu soupeři bylo vidět, že pro boje o Play off nejsme připravení a chybí nám kvalitní příprava na zápasový režim. Musíme vzít, že jednou jsme nahoře a jednou dole. Je za námi dobrý víkend." uzavřel Fanda.

Autor článku: Radek Slavík