Oslabený Hradec si šel ve Zruči pro vítězství až do zranění Huška!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Sokol PP Hradec Králové 2 C 10:8
13.10.2018 14:00
Pavel Škopek
   Na sobotní zápas jsme přivítali známý Hradec z play off před 2 lety. Na soupisce měli výborné hráče, ale také vysokou absenci díky zlomenině, resp. chřipce, chyběly hned tři hráči základu. V našem týmu jsme zas postrádali tvrdě pracujícího Dana.

Po úvodních čtyřhrách podržela domácí tým dvojice Fanda se Škopínem, ale bohužel druhá dvojice Petr s Radkem ne. Po úvodu 1:1. Když se rozjely dvouhry, objevil se velice nečekaný průběh, kdy Fanda podlehl Huškovi, Petr Janovskýmu a Radek malému Lebedovi. Pavel vykostil Polívku a stav byl 2:4. V druhém kole byl dosti podobný průběh, kdy bodoval jediný Fanda proti Polívkovi, ale zbytek týmu zas všem podlehl, nejblíže však byl Škopíno, kdy po napínavé koncovce podlehl malému Lebedovi 11:13 v pátém setu.

Pak přišel důležitý zlom, kdy Radek porazil Huška v pětisetové bitvě stejně jak Škopíno vykostil Janovskýho. Poté dorovnal stav Fanda s Petrem na krásných 7:7 a drama velice vyvrcholilo. Když Hušek vzdal Škopínovi zápas, vypadalo to nadějně. Když Fanda smáznul Janovského, vypadalo to velice nadějně. Jeden malý krůček. Když ale po velice náročné a dlouhé bitvě Petra s malým Lebedou, kterého měl na lopatě, ale v duelu podlehl, bylo to na Radkovi. Radek sice prohrál první set, ale nakonec se vzpamatoval a zakončil mistrák vítězným koncem na krásných 10:8. Bitva po celou dobu trvání mistráku byla opravdu obrovská.

"Rozpačitější výhru jsem zatím nezažil. Náš výkon byl o mnoho slabší než ten soupeřům. Hradec si dnes zasloužil vyhrát nebo alespoň remizovat. Náš obrat byl skvělý a výkon v druhé polovině mnoho lepší, ale jelikož nás k němu nakoplo zranění soupeře, nemám z toho takovou radost. Ta přijde až na konci sezóny, kdy se budou počítat zajíci." zhodnotil hned po zápase František Herout.

Autor článku: Radek Slavík

3,5:1 Profil