SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Tesla Pardubice 10:4
24.11.2018 14:00 doma
Odkaz:
Hráč zápasu:
Loudín Petr
   Hostující tým TJ Tesla Pardubice přijel jako veliký favorit do Spolkového domu a ve velmi výborné sestavě v čele se dvěma nejlepšími hráči soutěže. Dva roky před tím Tesla přijela do Spolkového domu a odvezla si pěkný nášup, tak jsme doufali od začátku v to, že by se historie mohla opakovat.

Na úvodní čtyřhry nastoupili dvojice Herout – Slavík proti dvojici Šimonek – Stránský a zručské dvojici se velice dařilo při tomto zápase. Uhráli si krásnou výhru 3:0. Druhá dvojice Loudín – Nevřela se trošku trápili proti dvojici Merta – Kadleček, ale v pátém setu převzali zápas do vlastních rukou a výhra 11:4 v pátém setu. Na úvodní dvouhru nastoupili proti sobě dvě hvězdy Herout proti Šimonkovi, ale na Fandovi bylo vidět veliké odhodlání. Oba předváděli výborné výměny, ale na domácího Fandu si jen tak nikdo nepřijde a zdolal nejlepšího hráče soutěže 11:6 v pátém setu. Poté Petr si nevěděl rady s Mertou, který překvapivě měl na pálce trávu a Petr prohrál 1:3. Radek nastoupil proti Stránskému a viděl příležitost na bod. Taky tu příležitost chytnul pořádně za vlasy a naložil s tím výhrou 3:0. Dan nastoupil na zápas velice soustředěně od prvního míčku a podepsalo se to na něm rychlou výhrou 3:0 nad Kadlečkem. Stav 5:1.

Poté nastoupil Petr proti zhroucenému Šimonkovi a zasadil po poslední hřebíček do rakve, po taktické výhře 3:1 přidal domácímu celku důležitý bod. Radek nenašel recept, jak hrát na Mertovu trávu a Merta si poradil s Radkem 3:0. Dan opět překvapivě nastoupil velice soustředěně a odehrál poctivý zápas s výbornými údery, „lopatky“ a „zatáčky“ a velice zkušenou výhrou 3:0 nad Stránským posunul Zruč blíže k vítězství. Poté nastoupil Fanda na Kadlečka a hrál proti svému velice oblíbenému potahu. V zápase se velice trápil, ale soupeř ho nezlomil a Franta vyhrál důležitých 3:1. Radek nastoupil proti střídajícímu Lukešovi. Velice tento zápas podcenil a s velkou dávkou štěstí si zápas uhrál 13:11 v pátém setu a velikými nervy. Dan nastoupil proti Mertovi a opět nenašel recept na jeho trávu jako ostatní hráči a prohrál s ním 0:3. Když nastoupil Franta proti Stránskému, byl do důležitý bod. Jenže nikdo nečekal, že vedle Petr zápas odehraje tak rychle proti Kadlečkovi a zvítězí 3:0. Když bylo utkání uzavřeno 10 bodem, Fanda se Stránským už jen „dopinkávali“ do konce, aby mohli jít do sprch. Výhra 10:4.

"Soupeři jsme vzali vítr z plachet. Podařily se obě čtyřhry a já utekl Šimonovi z mečbolu. Když vyhrál i Radek se Stránským, soupeř byl téměř zlomen. Dolomil ho Petr výhrou s Šimonkem. Každá série jednou končí a u nás skončily hned dvě, naštěstí ty soupeřovi. Zavládla u nás velice dobrá nálada a snad se na vlně pohody povezeme co nejdéle." zavřel po zápase Fanda Herout.

Autor článku: Radek Slavík