Dne: 14.4.2019
TOP12: Na Regionálním TOP12 žáků zasvítil skvělým druhým místem Vojtěch Förster!
   Nedelní dubnové dopoledne patřilo ve Zruči nad Sázavou nejen mažoretkovému sportu, ale ve Spolkovém domě i tradičnímu výběrovému turnaji TOP12 nejlepších hráčů ročník 2004 a mladší regionů Kutná Hora a Kolín. Mezi tuto dvanáctku nejlepších se z domácích kvalifikovali Jan Čekal, Filip Cendelín, Jan Baloun a Vojtěch Förster. Ti ukázali během třech regionálních pohárů v této sezóně nejlepší výsledky. Ten nejlepší předvedl na třetím z nich Dominik Babka, ale na účast na TOP12 to bohužel nestačilo. Turnaj po průběhu RP postrádal favorita, a tak bylo o zábavu postaráno.

Základní šestičlenné skupiny náhodně dopadly na rozdělení do té "polabské" a "posázavské". Všichni zručáci bojovali ve skupině A. Nejlepší hru předvádl Vojta Förster a zaslouženě tak nepoznal pachuť porážky, což ho katapultovalo do finále. Bojovný přístup patřil i Honzovi Čekalovi a Balounovi. Ti sice dvakrát prohráli, ale díky vzájemným zápasům šel Čeky do finálové skupiny a Balík do skupiny o 5.-8. místo. Největší smůlu měla Katka Fuchsová (Sokol Zbraslavice), kterou dělil set s Janem Balounem od postupu a nakonec se musela spokojit s bojem o deváté místo. Vůbec se nedařilo Filipu Cendelínovi, který od začátku vykazoval značnou nejistotu a jen marně hledal na své soupeře účinný recept. Až proti kutnohorskému Růžičkovi předvedl velice dobrý bojovný výkon, ale těsně podlehl v pátém setu.

Filip se nenašel ani v poslední skupině a nakonec zaujal až dvanáctou příčku, která pro něj byla zklamáním. Naopak jeho kolegové se svými umístěními musí být spokojeni. Honza Baloun sice prohrál s čáslavským Reimannem, ale přidal výhru s Čebišem a díky dobrému skóre si došel pro skvělé páté místo! Nejnapínavější byla finálová skupina. Nejdříve Honza Čekal smolně prohrál v koncovce pátého setu s Lindou Kolářovou (Český Brod), a podobně i Vojta Förster s výborně hrajícím Markem Jetenským (Radim). V druhém kole ale hoši bojovali o zázrak. Honza pomstil Vojtu proti Jetenskému, a tak Vojta mohl nastoupit v ostrém finále proti Kolářové. Tam vedl 1:0 a 13:12 po dobrém signálu, ale potom byla šťastnější jeho soupeřka a došla si pro vítězství 3:1.

Druhé místo je pro Vojtu z pozice devátého nominovaného hráče senzačním úspěchem. Kdyby měl více zkušeností a klidu ve finálovém zápase by nejspíš uspěl, tak snad příště. Úspěchem je i čtvrté místo Honzy Čekala, který za poslední tři měsíce pro neustálé nemoce byl asi na dvou trénincích, a tak od sebe ani více čekat nemohl. TOP12 tak skončil pro Zruč relativním úspěchem, na kterém se dá stavět do dalších sezón. Rozhodně se ukázalo, kdo v trénincích šlape a kdo pohodlně tahá za kratší konec. Rozdíly mezi hráči byli totiž zcela minimální.