Dne: 26.02.2017
Oslabení nebylo znát ani proti Liberci a sebejistota Zruče přinesla třináctou výhru v sezóně!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Loko Depo Liberec 10:5
26.02.2017 10:00 doma
Petr Loudín
   Liberečtí do Zruče místo primátora Batthyániho přijeli s novými teplákovkami a dost možná i pro body. Oba severočeské celky již téměř o nic nehrají, ale rozhodně do Zruče nepřijeli prohrát, což dokázal i start utkání. Po čtyřhrách se oba týmy rozešly smírně, kdy tentokrát zvítězili Petr Loudín s Danem Nevřelou nad Minářem se Svatošem. Fanda Herout s Radkem Slavíkem bohužel ztratili dvě koncovky a to je stálo prohru s Pokorný-Smejkal.

Dvouhry nabídly parádní výměny a vyrovnané sety. Když Radek prohrál s Marcelem Pokorným, Fanda prohrával s Tomášem Smejkalem již 1:2. Omezil chyby, v pátém setu se dostal do tranzu a výhrou nastartoval své spoluhráče. Důležitou výhru vydřel Petr, když otočil zápas se Svatošem a tentokrát v pouhých čtyřech setech zvítězil 3:1 (v Liberci zápas skončil výhrou 3:2 a 18:16 v pátém setu). Dan potvrdil svou formu a i s bandáží na ruce odvedl skvělý výkon s Jiřím Minářem. Stav 4:2

Vedení Zruče bylo rázem pryč, když Radek se Smejkalem i Petr s Pokorným tahali za kratší konec. Povedenou bitvu pak svedl Dan se Svatošem a po vítězství Fandy s Minářem byli domácí zase na koni. Velice důležitým zápasem pak Petr Loudín pojistil vedení, když zvládl uchytat Smejkala a i přes prohru těžce přijímajícího Dana s Pokorným zůstalo dvoubodové vedení 7:5!

Fanda duel se Svatošem zvládnul na jedničku a pak přišel čas Radka. Ten sváděl s Minářem velice vyrovnanou bitvu a když ve čtvrtém setu přepnul na aktivnější hru, soupeř jen marně sekundoval a Radek si došel pro další cenné vítězství ve 3.lize a potvrdil svůj talent. Dan po drama ve třetím setu zvládl zvítězit se Smejkalem, který na podzim na Zruč udělal čtyři body a stvrdil tak čtrnácté vítězství SKC v sezóně!

"Makáme o sto šest a v zápasech ukazujeme sebejistotu, která je mnohdy rozhodujícím faktorem. Vezeme se podařenou sezónou a já doufám, že si to budeme užívat až do samotného konce. Přál bych si Play off, nebo minimálně přímý souboj s Holicemi o druhé místo v posledním dvoukole na domácí půdě. Klukům patří velká chvála a já doufám, že jejich motivace stále žije a narůstá." shrnul kapitán.