Unavený výkon Áčka na ligové body proti Kolínu nestačil!
SKC Zruč n.S. TENNISLINE - Euromaster Kolín B 7:10
25.10.2016 18:00 doma
-
   Mimořádně úterní ligové utkání přivítalo ve Spolkovém domě nadprůměrnou diváckou kulisu. Do publika usedlo vedle tradičních fandů i osm členů mládežnického celku a přihlíželo na počínání svých dospělých kolegů. Ti se postavili v souboji čtvrtých týmů tabulky Euromasteru Kolín B. Ten dorazil v nadupané sestavě, podobně tak i domácí.

Vstup do utkání nebyl z pohledu domácích ideální, když ztratily neporazitelnost čtyřhry Herout-Škopek. Podobný trumf byl ztracen hned následně, kdy skvěle hrající Čamr vyprovodil zpomaleného Fandu Herouta. Zaváhání Fandy ale napravil třísetovým vítězstvím Petr Loudín s Dolejším. Smolný zápas přišel na Dana, kdy v pěti setech podlehl Trajhanovi, a tak želízkem v ohni byl výborný výkon Pavla Škopka, který udolal bránícího Pilnera. Když se domácím podařilo vydřít hned tři zápasy v řadě a ujmout se vedení 6:4, vyhlídky byly navzdory viditelné únavě hned o mnoho lepší.

Následující vývoj zápasu byl ale více než katastrofální co na výsledek pohledět. Absolutní výpadek Zruče znamenal prohraných 5 zápasů v řadě a z nadějného stavu 6:4, bylo náhle 6:9! Fanda utrápil Standu Dolejšího a SKC dostalo šanci, když šel Petr Loudín do pátého setu s Trajhanem a Dan vedl s Pilnerem 2:1 na sety. Dan už sahal na mečboly, když Petr pátý set smolně nezvládl a kapituloval. To znamenalo krutou prohru 7:10 a mírné zklamání v domácích řadách.

Fanda Herout na závěr zamračeně komentoval: "Měli jsme zápas ve svých rukách. Ztratili jsme zbytečně čtyřhru, já podal utrápený a unavený výkon a to je hned znát. Prohra se nese za mnou. Pravda ale je, že k vedení 6:4 jsme měli přistoupit jinak. Remíza by utkání slušela a nebyla vůbec daleko. Otázka, jak by se hrálo v sobotu. Ukázalo se, kdo pracuje poctivě." pak dodal s úsměvem.