SKC Zruč n.S. TENNISLINE - TTC Kostelec n. O. 10:8
27.11.2016 :00 venku
Odkaz:
Hráč zápasu:
Radek Slavík
   Vydařená remíza v Holicích vpustila do zručského kolektivu další dávku pozitivní energie, které nezabránila ani večerní smršt v kostkách, ve které někteří z hráčů utrpěli značné ztráty na cti a soukromých financích. Nedělní soupeř v Kostelci spatřoval navzdory svého aktuálního umístění v tabulce silného konkurenta v boji o střed tabulky v čele s jedním z nejlepších hráčů soutěže, Martinem Kubrtem.

Začátek utkání chvíli vypadat na to, že bude v režii domácího Kostelce. Dvojice Škopek-Herout nakonec duel s "travaři" Brůnou a Ježkem otočili a udrželi s domácími krok. Hrobníkovi, resp. Brůnovi z lopaty utekl v pátém setu i Dan Nevřela, který otočil nepříznivý stav 3:8. Podobný průběh měl i duel mezi Pavlem Škopkem a Lukášem Malíkem, kde mohl jít do úniku Tennisline. Škopino ale koncovku čtvrtého a pátého setu nezvládl a nastavil podobu zápasu na sobotní podobu.

SKC jelo jako přes kopírák. Body nejprve dělal Fanda s Danem a ve třetí sérii se vše začalo otáčet. Dan překvapivě nestačil na Malíka, ale Fanda po kvalitním výkonu porazil Kubrta 3:0, a když Škopino přehrál Brůnu a Radek spolehlivě Ježka, Zruč vedla 8:6. Kluci si mohli dojít pro vítězství, ale Fanda nenašel recept na specifickou hru Brůny a Dan odmítl výhru nad Kubrtem i zkaženým servisem v koncovce pátého setu. Utkání bylo zrežírováno do další remízy, kterou měl zařídit Škopino proti Ježkovi. To se mu po trablích i podařilo, ovšem největší šok přišel v utkání posledním. Radek Slavík v něm zaskočil strnulého Malíka a po čtyřech setech se zasloužil o výhru Zruče 10:8!

"Neuvěřitelný víkend je za námi. Chtěli jsme zkusit získat jedno vítězství a máme k němu remízu. Vedle týmového výkonu padá zásluha zejména na neskutečný výkon Radka Slavíka. Během dvou dnů se nám tu ukázala nadějná posila do našeho celku, což je úžasná zpráva, ze které máme všichni radost." uzavřel povedený víkend Fanda Herout.