Nadpis
SKC Zruč n.S. RABBIT "B" - TJ Sadská "C" 10:7
1.4.2017 13:30 venku
Radek Slavík

V sobotním nebo-li prvním zápasu play out to vypadalo, že to bude na tenkém ledě od začátku mistráku. Po příjezdu v našem týmu zavládla dobrá nálada, která nás provázela celý víkend a velice nám pomáhala. Po zahájení byla jedna vyhraná čtyřhra pro každou stranu. Stav 1:1. Po zahájení dvouher to vypadalo jak přes kopírák ty čárky na tom zápise. Jedna pro hosty, druhá pro domácí, třetí pro hosty a čtvrtá pro domácí. Pro hráče to samozřejmě nebylo lehké, protože stačilo, aby jeden zápas vyhrálo opačné mužstvo a ihned se ocitlo ve vedení. Když po smolně prohraném zápase Radka s Vydrou v otočte na konci pátého setu a po smolně prohraném zápase Tomáše s Beranem ve třetím setu 20:22 to vypadalo, že by nás to mohlo lehce položit. Ale tým hostů ne nedal ani nevzdal. Za stavu 7:6 pro domácí Sadskou se rozjel zručský válec. Tento válec nastartoval Pavel Jandejsek, který přejel Švarce 1:3 a dorovnal stav utkání. Pavel nás velice nakopnul. Dále nastoupil na řadu Radek, který byl sice naštvaný s předešlého zápasu, ale dokázal se zkoncentrovat. Měl to sice s odřenýma, ale povedlo se mu válec pořádně rozžhavit. Dostal Zruč do vedení 7:8. Dále nastoupil na řadu Olda, který velice vynikajícím výkonem a svou odvahou a výdrží ve všech setech včetně toho pátého vyřachnul Berana. Zručský válec byl k nezastavení. Stav utkání 7:9 pro hosty. A teď to nejtěžší! Poslední bod! Kdo jiný mohl nastoupit, než zkušený šéf našeho týmu Tomáš. Tíha ležela na Tomášovi. Jak myslíte, že to dopadlo? Ano, myslíte správně. Tomáš výborně zahrál tento zápas až do posledního míčku. Bojoval v pěti setech, ale jak jsem zmiňoval, je to zkušený hráč a to se taky projevilo v pátém setu. Válec přejel v sobotním zápase domácí tým TJ Sadská, jako kdyby to byl asfalt a srovnával ho se zemí. Jeli jsme domu všichni velice spokojený, ale nebylo to ještě za námi. Čekal nás ten důležitější krok. A to zakončit to a využít té příležitosti.

Autor článku: Radek Slavík